„Řidič vozidla VW Transporter, kde cestovalo devět osob, na rovném úseku předjížděl jiné osobní vozidlo. Ve chvíli, kdy se zařazoval do pravého jízdního pruhu, se zřejmě zalekl osobního vozidla, které mělo vyjíždět z vedlejší komunikace od Dětřichova a pokusil se o úhybný manévr,“ popsala policejní mluvčí Vladimíra Šrýtrová. Vůz následně dostal smyk a skončil převrácený na střeše.

Liberecká záchranná služba vyslala na místo auto s lékařem a čtyři sanitky, vypomohla i pátá, převozová. „Jedna osoba utrpěla těžké zranění, pacient byl napojen na umělou plicní ventilaci a transportován na traumacentrum liberecké nemocnice,“ uvedl mluvčí záchranářů Michael Georgiev.

Nehoda u Dětřichova na Frýdlantsku.

Na traumacentrum převezli záchranáři i čtyři osoby s lehkými zraněními. „Dvě osoby jsme transportovali na chirurgii do nemocnice v Jablonci a další dvě byly převezeny do frýdlantské nemocnice,“ doplnil Georgiev.

Kromě účastníků nehody záchranáři pomohli i dalšímu z řidičů, který byl svědkem nehody. „Měl akutní stresovou reakci a byl převezený na interní ambulanci k dalšímu ošetření,“ uzavřel Georgiev.

Zraněným naopak podle policejní mluvčí nepomohl řidič, který přijížděl od Dětřichova a na nehodě mohl mít podíl, policie ho teď hledá. „Pátráme po řidiči osobního vozidla modré nebo šedé barvy, které z místa nehody ujelo, pravděpodobně ve směru na Frýdlant,“ požádala Šrýtrová veřejnost o spolupráci.

Podle serveru Dopravní info byla silnice v místě nehody uzavřená a policisté odkláněli dopravu přes Dětřichov.