Ve dvou případech ve středu museli záchranáři Horské služby v Krkonoších povolat vrtulník Letecké záchranné služby, aby transportovali těžce zraněné.

V prvním případě došlo v Harrachově při tréninku na skokanském můstku K 90. Mladý reprezentant ve skocích na lyžích doskočil tak nešťastně, že aniž by upadl, utrpěl vážné zranění páteře. „Při dopadu mu zřejmě praskl prudkým nárazem jeden z obratlů. Na místo jsme tedy vyslali tři naše členy se skútrem, terénní čtyřkolkou a se vším potřebným zdravotnickým vybavením. Zároveň jsme požádali o pomoc vrtulník Letecké záchranné služby z Liberce," uvedl k nehodě Pavel Jirsa, zástupce náčelníka Horské služby Krkonoše.

Záchranáři mladého skokana ošetřili a zafixovali jej do tzv. vakuové matrace. Pak mladíka šetrně převezli na saních za skútrem na heliport, odkud byl transportován k dalšímu ošetření do liberecké nemocnice.

Podruhé horští záchranáři povolali vrtulník z Hradce Králové ke dvaačtyřicetiletému lyžaři do Jánských lázní. Zde na sjezdové trati Protěž tento lyžař bez přilby v plné jízdě narazil do mladé ženy z Polska. Zatímco jí se v podstatě nic nestalo, u muže měli horští záchranáři podezření na vážné poranění hlavy. Po ošetření na sjezdovce byl i on umístěn do vakuové matrace a odvezen na heliport k čekajícímu vrtulníku.

„Kdyby měl zraněný muž přilbu, vůbec k tomuto úrazu nemuselo dojít. Důrazně proto všem lyžařům doporučuji, aby nebrali bezpečnostní prvky na lehkou váhu a dbali na své bezpečí. Stejně tak by měli jezdit tak ohleduplně, aby neohrozili ostatní sjezdaře," apeloval na návštěvníky Krkonoš Pavel Jirsa.