Ojedinělá nehoda se stala ve čtvrtek na Paceřickém kopci na silnici z Liberce do Turnova. Na tom, jak ke kolizi došlo, nic zvláštního není, ale život řidiči zachránil fakt, že má volant na pravé straně. Z celé levé strany auta zbylo jen sešrotované klubko plechů. Řidič se při nehodě sice zranil, přesto může děkovat náhodě. Bouračku přežil.

Příčina nehody se vyšetřuje, svou roli zřejmě sehrála mokrá vozovka, možná i nezkušenost řidiče. „Je možné, že mladý řidič nezvládl vozidlo na mokré silnici,“ uvedla mluvčí liberecké policie Ivana Baláková.

„Vůz zřejmě dostal smyk a sjel ze silnice, kde narazil do svodidel. Náraz vůz vymrštil, a ten skončil na ocelové traverze dopravního značení. Téměř se kolem něj obtočil,“ popsala nehodu mluvčí.

Podle hasičů může mladý muž hovořit o štěstí. „Ještě že měl volant na pravé straně, to mu zřejmě zachránilo život. Levý bok auta byl značně zdeformován,“ uvedla mluvčí HZS Libereckého kraje Iva Michalíčková.

Policisté pracují také s dalšími verzemi. „Možná řidiče ohrožovalo jiné vozidlo nebo jel příliš rychle. Věc šetří dopravní policisté, více budeme vědět až v pátek,“ řekla Baláková. Zraněný řidič se z vozidla dostal sám, na místě ho ošetřili záchranáři. „Dokonce byl na místo povolán vrtulník. Nakonec ale muže do nemocnice odvezla sanita,“ sdělila Michalíčková.

A nejedná se o jedinou nehodu na mokré vozovce. K další došlo v Janově Dole u Osečné nebo v Železném Brodě. Zde dostal řidič také smyk. „Údajně mu vběhla do cesty srna, strhnul řízení, dostal smyk a narazil do stromu. Jel totiž moc rychle,“ uvedla mluvčí jablonecké policie Ludmila Knopová.

Podobná nehoda se stala v Janově Dole. Další řidič v zatáčce nepřizpůsobil rychlost, dostal smyk a čelně se střetl s protijedoucím vozem. „Na místě zůstali dva zranění,“ uvedla Baláková.

Policisté vyzývají, aby řidiči při deštivém počasí sundali nohu z plynu.