"Řidič jel od Jítravy směrem na  Dolní Suchou, kde v blízkosti místního hřbitova nepřizpůsobil rychlost stavu a povaze silnice, dostal se do smyku a narazil do stromu," uvedla policejní mluvčí Ivana Baláková. V době havárie cestoval ve vozidle sám.

Na místo události vyjeli profesionální hasiči z Liberce a dobrovolní hasiči z Hrádku nad Nisou. "Zaklíněného řidiče hasičské jednotky po provedené stabilizaci havarovaného automobilu za použití hydraulického vyprošťovacího zařízení z vraku vyprostili," sdělil velitel hrádekých hasičů Jaromír Mottl.

Těžce zraněného muže se ujali záchranáři. "S vážným poraněním a podezřením na poranění páteře jsme řidiče následně převezli na traumatologické oddělení do liberecké nemocnice," informovala mluvčí záchranné služby Lenka Markovičová.

Uniklé provozní kapaliny zasypali hasiči sorbentem. "Po vyšetření nehody dopravní policií bylo vozidlo převráceno zpět na kola a naloženo na odtahovou službu. Po odstranění vozidla hasiči uklidili komunikaci a deset minut před čtvrtou ranní se vrátili zpět na základny," doplnil Mottl.