Nehoda se stala v prostoru vjezdu a výjezdu z parkoviště u prodejny Lidl. „Řidič tam jel ve směru z parkoviště od prodejny Penny a hned odbočoval vpravo k parkovišti u Lidlu. Při tomto odbočování ovšem narazil do 77leté ženy, která silnici přecházela ve směru k hlavní ulici Krkonošská. Po tomto střetu s vozidlem žena upadla na zem,“ popsala nehodu tisková mluvčí policie Dagmar Sochorová.

Řidič na okamžik zastavil a i přesto, že si údajně žena stěžovala na bolest nohy, z místa nehody odjel. Seniorka pak také pomalu odešla. Ovšem její zdravotní stav se zhoršil. Následující den musela vyhledat lékařské ošetření potom událost oznámila policistům.

Nehoda se stala na přechodu pro chodce v prostoru křižovatky ulic Rýnovická a Na Roli.
Seniorku na přechodu v Jablonci srazilo auto, řidička ženu přehlédla

Policisté z Dopravního inspektorátu v Jablonci nad Nisou, kteří uvedenou dopravní nehodu vyšetřují, žádají případné svědky celé události, aby se přihlásili na telefonním čísle 974 474 254 nebo na bezplatné lince 158. „O totéž samozřejmě žádáme i neznámého řidiče s nezjištěným vozidlem, který z místa události odjel, aniž by splnil povinnosti dané zákonem,“ doplnila Sochorová.

Policisté od veřejnosti přivítají jakékoliv informace, které povedou k ustanovení osoby řidiče a vozu, které v té době řídil. Důležitými informacemi jsou pro policisty také poznatky k samotnému průběhu dopravní nehody.