„Letos se poprvé jednalo o česko-polský projekt, který se realizoval společně s partnerem Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego a byl spolufinancován z Evropského fondu pro regionální rozvoj prostřednictvím Euroregionu Nisa. Programu se dále zúčastnila Městská policie v Liberci a Jablonci, Záchranný tým Českého červeného kříže a Straż Miejska Jelenia Góra,“ uvedl náměstek hejtmana pro dopravu Martin Sepp.

Program týdne bezpečnosti odstartovala v pondělí 19. dubna vernisáž výstavy „STOP smrtelným nehodám“. Následoval program na Dětském dopravním hřišti v Liberci, kde policisté přivítali školní skupiny. V následujících dnech se program přesunul na dopravní hřiště v Jablonci nad Nisou. V průběhu čtyř dní se povedlo proškolit více než 700 dětí v tématech jako první pomoc, bezpečnost při jízdě ve vozidle a na kole a dodržování pravidel pro chodce v silničním provozu.

„Velice mě potěšil průběh akce a především pak zájem ze strany veřejnosti. Pevně věřím, že jsme umožnili nejen rodičům nahlédnout do prostorů dětských dopravních hřišť a umožnili jim tak rozšířit informace o tom, jaké volnočasové aktivity se dají na hřištích pořádat,“ dodal Martin Sepp.