„Smůla se obrátila ve štěstí. Nakonec jsme ani nikoho nemuseli ošetřit," řekl Deníku šéf krajské záchranky Stanislav Mackovík.

Přitom právě ve chvíli, kdy se stavba začala bortit, stáli na střeše dva dělníci. Oba se naštěstí bez úhony dostali dolů. „Znovu se narodil i ten bagrista. V pořádku vylezl ven a odešel po svých," říká muž z přilehlého obchodu. Část konstrukce střechy se totiž zřítila přímo na bagr, ale kabina zůstala celá.

Hasiči tedy ani nemuseli nikoho vyprošťovat. „Ve spolupráci s policisty na místě všechny spočítali a bylo jasné, že nikdo nechybí," informovala mluvčí krajských hasičů Zdenka Štrauchová.

Narušená stavba ale zůstala nestabilní a hasiči měli obavy, aby se nezřítila do přilehlé silnice, takže na místo povolali statika. Policie mezitím silnici v Želivského ulici dočasně uzavřela, a to od kruhového objezdu až k Intersparu.

Torzo zřícené budovy zajistili, aby dovnitř nikdo nelezl. „Vypadá to tedy děsivě. V podstatě můžou začít od znova," komentoval jeden z kolemjdoucích.

Škody zřejmě přesáhnou deset milionů korun. Podle tiskové mluvčí společnosti OBI Jitky Hoření by středeční nehoda nijak neměla ovlivnit letošní zprovoznění marketu. „Plánujeme ho otevřít během podzimu," uvedla. Skluz by měl být maximálně měsíc proti plánu.

Policie nehodu eviduje, ale nikoho neobviní. „Nedošlo k žádnému trestnému činu ani přestupku," řekl Deníku policejní mluvčí Petr Kmínek s tím, že jde spíš o porušení bezpečnosti práce.

„Málokdo si uvědomuje, jak nebezpečnou mají dělníci práci. Mohli být všichni mrtví," uzavřel jeden z těch, kteří měli velké štěstí.

„Takové neštěstí a vy to ještě točíte," poznamenala žena ve vestě a přilbě na adresu novinářů.