Tragédie zablokovala v pátek večer na zhruba tři hodiny frekventovanou železniční trať z Liberce na Českou Lípu a Ústí nad Labem. Po páté hodině odpoledne tu srazil vlak muže. Na místě byl mrtev. „Kriminalisté na základě zjištěných informací šetří tuto událost jako sebevraždu," potvrdila policejní mluvčí Dagmar Sochorová. K tragédii došlo přibližně jeden kilometr za vlakovým nádražím v Křížanech ve směru na Zdislavu.

Cestující v obou směrech čekali na zprůjezdnění trati zhruba do 21. hodiny.  „Vlak musel zůstat na trati kvůli šetření,"  potvrdil řídící důstojník krajských hasičů Petr Štajnc. "Čekali jsme v Jablonném dvě a půl hodiny, cestující z vlaku před námi ještě déle. Musím ale ocenit profesionální přístup pracovníků Českých drah, kteří nás průběžně informovali o délce zpoždění," popsala jedna z cestujících.

Ve zhruba stejný čas byl na stejné trati hlášen další incident. Podle svědků mělo jít o muže, který se chystal skočit na trať z mostu poblíž Jablonného v Podještědí. Tentokrát šlo ale o demonstrativní pokus, vyhodnocený jako zneužití výjezdu hasičské záchranné služby. Informaci potvrdil i řídící důstojník.