Na místě zasahovali profesionální hasiči z Raspenavy a záchranáři se dvěma sanitkami a vrtulníkem. Te se ale nakonec vracel zpět do Liberce prázdný.

„Zranění nebyla vážná. Nebylo tak nutné pacienty přepravit na traumatologické oddělení do Krajské nemocnice v Liberci. Všechny jsme převezli na chirurgii do frýdlatské nemocnice sanitkami," řekla Deníku mluvčí záchranné služby Lenka Moravcová.

Řidič a dva cestující utrpěli lehká poranění hlavy a nohou.

„Když jsme na místo události přijeli, traktor byl již postaven zpět na kola a zraněné osoby byly v péči záchranářů. Na jejich žádost jsme vypomohli s ošetřováním a následným transportem do sanitek," řekla Deníku mluvčí krajských hasičů Zdenka Štrauchová.

Havárie se obešla bez úniku provozních kapalin.

Nehoda je v šetření dopravní policie. Už nyní je ale jasné, že řidič zemědělského stroje nezvládl řízení.

„Řidič traktoru značky Zetor s přívěsem jel po silnici v areálu soukromé firmy ve směru k jeho vjezdu, když nezvládl řízení a následně s traktorem havaroval a přetočil se na levý bok," popsala příčinu nehody mluvčí liberecké policie Vladimíra Šrýtrová.

Hmotná škoda se vyšplhala na sedmnáct tisíc korun. Dechová zkoušky byla u řidiče negativní. Podrobil se jí v době upoutání na záchranářských nosítkách, o čemž svědčí i publikovaná fotografie od hasičů.