V obci Janov nad Nisou na Jablonecku se navíc srazil autobus MHD s terénním automobilem, v němž se zranili čtyři lidé.

Nehodě v Janově se stala zhruba ve 14:30, autobus s terénním autem s ruským číslem se srazily v zatáčce u kostela. „Jsou tam hlášené zraněné osoby. Poranění jsou spíše lehčího charakteru,“ řekla mluvčí krajské záchranky Lenka Markovičová.

Není vyloučeno, že osádka terénního auta jela do hor na nedělní závod Jizerské padesátky. Šofér rozhodně nepřizpůsopbil rychlost počasí a stavu vozovky. "Letěl jako hovado, s tím se nedalo nic dělat," uvedl řidič posilového spoje X1, který vezl zpět do města téměř plný autobus lidí. Nikomu z cestujících se nic nestalo.

Policisté a hasiči řídili dopravu v zatáčce kyvadlově.

Uvízl kamion

V Harrachově spadl přes elektrické vedení u fotbalového hřiště strom, který teď musejí odstraňovat záchranáři. Problémy jsou i na úseku hlavní silnice mezi Novým Borem a Práchní, kde uvázl na uježděném sněhu kamion. „Posíláme tam teď sypače,“ řekla mluvčí. V nížinách padá sníh s deštěm a od vyšších poloh sněží. Doprava je už tak poměrně hustá, protože se na horách mění turnusy rekreantů, naopak kvůli víkendovým závodům Jizerské padesátky se nic zvláštního zatím neděje.

čtk/lek