Uplynulý měsíc se ukázal být z hlediska dopravní situace v Libereckém kraji měsícem příznivým. To potvrzuje i fakt, že se v letošním březnu na dopravních tepnách vedoucích naším krajem nikdo nezabil ani neutrpěl zranění, díky kterým by později zemřel.

„Během měsíce března se na silnicích Libereckého kraje stalo přesně tři sta sedm dopravních nehod, což je o pouhých 7 více než v březnu roku 2009,“ uvedla Vlasta Suchánková, tisková mluvčí libereckých policistů.

Podle ní museli strážci zákona vyjíždět ke 138 nehodám na Liberecku, dvaasedmdesáti na Českolipsku a k 50 na Jablonecku. Nejméně dopravních nehod se pak stalo na Semilsku, a to sice 47.

„Nejlepší zprávou je asi to, že v průběhu měsíce března nedošlo k úmrtí způsobenému dopravní nehodou,“ vysvětlila tisková mluvčí Vlasta Suchánková.
Bouralo více opilců než v měsíci únoru

Oproti únoru se však zvedl počet řidičů, kteří způsobili dopravní nehodu pod vlivem alkoholu. Policisté za březen evidovali v Libereckém kraji osmnáct takových případů. Z toho devět na Liberecku, dva na Českolipsku, tři na Jablonecku a čtyři na Semilsku.

Jako nejčastější příčina nehod dominoval v Libereckém kraji nesprávný způsob jízdy, dále pak přílišná rychlost a nedání přednosti jinému účastníkovi provozu. Suchánková také dodala, že od začátku letošního roku do konce března zemřeli čtyři lidé. Lehce se zranilo 159 účastníků provozu. Těžce se pak zranilo 23 lidí. Nejčastější příčinou dopravních nehod byl nesprávný či nepřiměřený způsob jízdy.