"Pátráme po řidiči tmavě zeleného automobilu Škoda Felicia, který nehodu způsobil a ujel," sdělila policejní mluvčí Ivana Baláková a dodala, že vozidlo je nápadné svým vzhledem, páté dveře jsou jiné barvy. O proti zelené barvě celého vozu jsou šedivostříbrné. Jakékoliv informace o vozidle či informace o řidiči, sdělte na tísňovou linku policie 158 nebo nejbližší policejní služebnu.

Šest zraněných osob

"Dvaadvacetiletý spolujezdec osobního automobilu Fiat byl v bezvědomí letecky přepraven do nemocnice v Ústí nad Labem. Osmnáctiletý řidič se zraněním hlavy převezen sanitkou na traumatologii liberecké nemocnice. Čtyři lehce zranění cestující z autobusu skončili v nemocnici ve Frýdlantě," informoval ředitel záchranné služby Stanislav Mackovík.

Průběh nehody

Řidič osobního automobilu Volvo jel od Frýdlantu směrem na Kunratice, když ho v nepřehledném úseku předjel řidič vozidla Fiat Marea a zařadil se před něj. Ve stejný moment obě vozidla předjížděl i neznámý řidič ve Škoda Felicia. Proti němu se ale objevil autobus ČSAD s pasažéry. Řidič Felicie se již nestačil bezpečně zařadit před předjížděný Fiat a ve snaze se vyhnout střetu s protijedoucím autobusem strhl řízení vpravo, kde se chtěl na poslední chvíli mezi autobusem a Fiatem protáhnout. Bočně však narazil do Fiatu, který se následkem střetu vychýlil ze svého jízdního pruhu, dostal smyk, vjel do protisměru a srazil se s autobusem. Řidič z Felicie, který nehdu zavinil, nezastavil a ujel. 

"Autobus ČSAD se čelnímu střetu snažil zabránit, řidič proto strhl řízení ke kraji a vjel do příkopu. Přesto střetu úplně nezabránil. Autobus se střední levou částí s Fiatem srazil," doplnila Baláková a dodala, že řidič autobusu úhybným manévrem posádce osobního vozidla vlastně zachránil život. Tím, že strhl řízení ve snaze se vyhnout čelnímu střetu, zmírnil následky již tak vážné nehody.

Silnice mezi Frýdlantem a Kunraticemi byla několik hodin uzavřena.