Až potud je vše v pořádku. Jenže vozíčkář hasičům tvrdí, že v autě sedí již dva dny. Prý jej tam nechal řidič auta.

„Řidič vozidla údajně po zapadnutí automobilu odešel vyhledat pomoc a na místo se již nevrátil a ani pomoc nepřivolal,“ informoval mluvčí libereckých hasičů Radek Vojík. „Zřejmě čekal, že pro něj kamarád přijede,“ naznačil Vojík důvody mužova dlouhého čekání v autě.

Chtěl se zabít

Hasiči pak muže odvezli k příbuzným a zdálo se, že podivný příběh je u konce. Ale nebyl. Na místě totiž byla i policie, která se s vozíčkářovým vysvětlením nespokojila. Postupně vyšlo najevo, že všechno se odehrálo poněkud jinak.

Policisté totiž s třiapadesátiletým mužem mají již jednu zkušenost. Před několika dny, 29. srpna, volal na linku 158 s tím, že si ublíží. „Hlídka muže zastihla v ulici Ke Sluji v libereckých Ruprechticích,“ řekla mluvčí liberecké policie Ludmila Knopová. „Vyhrožoval, že pokud mu nepomohou a on zůstane na místě, tak se zabije,“ dodala mluvčí. Invalidu proto hlídka odvezla na libereckou psychiatrii, kde si pak nějakou dobu poležel.

Auto je jeho

Jenže v úterý měli policisté s tímto mužem tu čest podruhé. „Na místě zjistili, že se jedná o toho samého muže, kterému pomohli dříve,“ vysvětlila mluvčí. „Vozidlo, ve kterém se muž nacházel, je jeho majetkem a dle zjištěných informací se s ním pohybuje právě jen on,“ vyloučila existenci záhadného kamaráda, který vozíčkáře opustil, Knopová.

Handicapovaný muž tedy na cestě dva dny s největší pravděpodobností nečekal. Že tam ale zapadl, pravda je. Žádný kamarád, který šel pro pomoc a už se nevrátil, ale není. Muž si vše vymyslel. Proč, je otázkou. Nejspíš kvůli svému nepříliš dobrému psychickému stavu.