Při lyžařské túře u sebe neměl mobil. Letos šlo o největší pátrací akci v Krkonoších. Řekl to zástupce náčelníka krkonošské horské služby Pavel Jirsa: „V noci na úterý hledalo turistu na lyžařských trasách nad Harrachovem, Špindlerovým Mlýnem a Pecí pod Sněžkou čtrnáct záchranářů. Začali ve v půl jedenácté v noci a skončili po více než šesti hodinách. v úterý ráno se jich chystalo do terénu přes dvacet.“

Noční pátrání komplikovaly závěje vysoké až dva metry. S proražením cesty musely horské službě pomoci rolby ze Sportovního areálu Špindlerův Mlýn.

Přes mohutnou sněhovou bariéru se záchranářské skútry nedostaly.

„Turistu jsme na hřebenech hledali na lyžích. Místy leželo až půl metru nového sněhu a foukal vítr. Teplota se ale naštěstí pohybovala jen mírně pod nulou. Běžkař prý na horách a v podhorské oblasti bloudil skoro celou noc. Kdyby si s sebou vzal mobil, a zavolal nám, pátrání po něm by bylo mnohem snadnější,“ konstatoval Pavel Jirsa. V úterý ráno se připravovala na výjezd na hřebeny Krkonoš i rolba Sportovního areálu v Harrachově. „Ve chvíli, kdy běžkař zatelefonoval, že je v pořádku, vyrazili už někteří naši lidé znovu do terénu,“ uvedl zástupce náčelníka krknošských záchranařů.

Podobně rozsáhlou pátrací akci měla horská služba v Krkonoších loni v polovině října, kdy napadlo až půl metru sněhu. Pohřešovaného turistu tehdy nenašla a dodnes se o něm nic neví.