„Dívka měla přilbu, takže k poranění hlavy nedošlo. Dopadla ovšem na záda a vše nasvědčovalo vážnému poranění páteře,“ uvedl náčelník Horské služby Krkonoše Adolf Klepš. Záchranáři dívku ošetřili a zafixovali do tzv. vakuové matrace. Zraněnou sanita transportovala do nemocnice.

„Po nedávném oteplení a následném ochlazení jsou povrchy sjezdových tratí velice tvrdé. Proto je nutné, aby lyžaři i snowboardisté přizpůsobili rychlost i styl jízdy těmto podmínkám,“ uvedl Klepš.

Jedná se již o třetí vážné zranění dítěte na sjezdovce, u něhož během února zasahovali členové Horské služby. Minulou sobotu ve skiareálu Benecko vylétla desetiletá holčička během jízdy na lyžích z terénní nerovnosti a v plné rychlosti upadla na záda, která si poranila.

Ve středu 2. února se pak během prudké jízdy na tzv. černé sjezdovce Hnědý vrch v Peci pod Sněžkou srazili dva šestnáctiletí lyžaři. Zatímco německý mladík skončil po srážce v bezvědomí, český lyžař si zlomil klíční kost.

„Zdůrazňuji, že především by lyžaři neměli přeceňovat své schopnosti a jezdit mimo jiné i s ohledem na ostatní uživatele sjezdových tratí,“ apeloval na návštěvníky Krkonoš náčelník Klepš.