Parkoviště u Komerční banky v ulici Palackého v Turnově se v úterý ráno stalo dějištěm kuriózní nehody. Pracovnice banky zde sjela autem do říčního náhonu. Žena vyvázla bez zranění, auto vytáhli po třech hodinách jeřábem hasiči.

Podle svědků mohla za nehodu nepozornost řidičky. „Při parkování si patrně popletla pedály a u hrany parkoviště místo brzdy sešlápla pedál plynu. Auto přejelo nezabezpečený okraj parkoviště, které je těsně nad vodou a sjelo do řeky,“ popsal nehodu strážník Městské policie Turnov Pavel Kordík.
Jak vypověděli svědci, kteří byli záhy po nehodě na místě, žena se dostala ze zatopeného vozu vlastními silami a z ledové vody vylezla sama na břeh. Pomoc zdravotníků však nevyhledala a jeden ze zaměstnanců banky ji krátce poté odvezl domů. Vedení banky ani její kolegové nechtějí incident nijak komentovat.

Podle hasičů měla žena velké štěstí, že se auto po pádu do řeky z výšky zhruba tří metrů nepřevrátilo a ona tak mohla vyplavat na hladinu. Vyprošťování vozu ze dna řeky trvalo hasičům více než tři hodiny, na pomoc si museli až z Prahy přivolat potápěče. Vůz se ve zhruba dva metry hlubokém náhonu dostal vlivem silného proudu asi o 100 metrů níž po proudu.

„Viděli jsme, že bychom auto vlastními silami nevytáhli. Zavolali jsme na pomoc hasičské potápěče z Prahy,“ komentoval akci velitel zásahové jednotky Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje.

Dva záchranářští potápěči však kvůli silnému proudu nebyli schopni auto pod vodou upoutat do popruhů. Dostat auto na břeh se nakonec podařilo jen díky domluvě s pracovníky jezu v Dolánkách u Turnova a vodní elektrárny na Lukách, kteří snížili průtok vody a tím i hladinu v náhonu. Před 11.30 se potápěčům podařilo vůz pod vodou upoutat na hasičský jeřáb a krátce poté vyzdvihnout. Celou akci sledoval dav zvědavců.