Nehoda se stala na silnici mezi Loužnicí a Železným Brodem v tragicky pověstné zatáčce "u muchomůrek". "Sedmadvacetiletý motorkář vyjel vlivem nepřiměřené rychlosti do protisměru a srazil se s protijedoucím vozidlem značky Škoda Fabia," uvedla mluvčí jablonecké policie Ludmila Knopová.

Čelní střet způsobil to, že obě vozidal začala hořet. "Naštěstí posádka automobilu nebyla těžce zraněna, pouze řidička vyvázla s lehkým zraněním od úlomků skla," konstatoval operační důstojník jabloneckých hasičů.

Mladého motorkáře z Lovosic se však už zachránit nepodařilo. Záchranáři jej oživovali marně. Slunečné sobotní odpoledne pro něj bylo osudné a na místě zemřel.

"Na místo tragické nehody vyjeli pracovníci Krajské správy silnic, aby místo uklidili," dodal vedoucí Dopravního inspektorátu Jaroslav Jeřábek.

Paradoxem je fakt, že dopoledne proběhla v železnobroském kostele jen několik kilometrů od tragické nehody mše svatá za všechny motorkáře. Zúčastnění jezdci, kterým ještě venku před kostelem kněz požehnal u jejich strojů, se pak vydali za svou první letošní "spanilou jízdu".

Mladík, který v sobotu v nebezpečných zatáčkách hazardoval se životem k místním motorkářům nepatřil. "Jsou to vesměs mladí kluci, který nemají rozum. Riskují svůj život, ale i životy ostatních. Nám, kteří jezdíme bezpečně, kazí jméno. Lidé nás pak házejí do jednoho pytle," řekl jeden z členů Motoklubu Kumpáni z Loužnice. Pro něž neni silnice závodištěm, ale potěšením z jízdy na silném stroji.

Jeden z členů klubu Kumpáni potvrdil, že když se vraceli ze "spanilé jízdy", potkali motorkáře, kteří je předjížděli zprava i zleva a to bylo několik hodin po tragické nehodě. "Další vyhledávaný šesti kilometrový úsek, kam jezdí hazardéří závodit, je v Dubé," dodal.

Podle členů Motoklubu by k lepší bezpečnosti přispěly dva vyfrézované dva pruhy na silnici v nebezpečných zatáčkách. "Ale hlavně motorkáři by sami měli být rozumní a nejezdit na silnice závodit. My sami jsme proti nebezpečnému chování na silnici a odsuzujem to. Lidé nám často řikají ať jim domluvíme, ať s tim něco uděláme, že už se bojí v tomto úseku jezdit do práce. Ale my s nimi v podstatě nemáme nic společného a radit si od nás nenechají," zmínil za členy Motoklubu Kumpáni jeden z členů.

Tento víkend byl tragický pro řidiče i na jiných místech České republiky. V sobotu na silnicích vyhaslo celkem sedm životů.