„Podle statistik jde o letošní čtrnácté úmrtí na horách, tedy o jedno méně než během loňské zimy,“ informoval náčelník Jiří Brožek.
Podle tiskové mluvčí jablonecké policie Ludmily Knopové byla u mrtvé ženy nařízena ještě soudní pitva.

„Lékař, který byl přivolán na místo nálezu, konstatoval smrt, důvodem bylo zřejmě umrznutí. Případné další informace budou až po nařízené pitvě,“ řekla mluvčí Ludmila Knopová.

V Krkonoších měli například záchranáři plné ruce práce s pátráním po německé turistce a se záchranou skialpinisty nedaleko Labského dolu.

Záchranu těžce zraněného skialpinisty komplikoval kromě tmy také náročný terén a hluboký sníh. Čtrnáct záchranářů používalo jistící lana, místy se bořili po pás do závějí. Skialpinistu museli převézt přes Labe. Záchrana trvala šest hodin od 20.30 do půl třetí ráno.

„Celkem se minulý týden na horách zranilo osmdesát lidí, což je výrazně nižší číslo než během vrcholné sezony,“ podotkl náčelník Jiří Brožek.
Rekordem je druhý únorový týden, kdy zaznamenala horská služba šest set osmdesát šest zranění. V letošní sezoně zatím došlo na horách k 6155 úrazům, což je meziroční pokles o osm procent.

Horská služba působí v Krkonoších, Jizerských, Krušných a Orlických horách, v Jeseníkách, v Beskydech a na Šumavě. V zimě v ní pracuje více než sto profesionálních členů a přes čtyři stovky dobrovolných záchranářů.