V pondělí odpoledne jel ulicí Československé armády řidič s vozem Škoda Octavia a za sebou táhl na tyči vůz Škoda Fabia. Auta jela od centra města směrem do Liberce a v místě, kde je křižovatka s ulicí Stará osada, prvnímu autu z pravé strany vběhla do jízdní dráhy mladá chodkyně, která poté upadla na vozovku.

"Na její pád řidič Škody Octavie zareagoval prudkým brzděním, při kterém došlo k deformaci vlečné tyče, uvolnění vlečeného vozu Škoda Fabia a jeho následnému nárazu do zadní časti Škody Octavia. Neznámá chodkyně z místa události odešla, aniž by v té chvíli splnila povinnosti, které jí ukládá zákon," řekla tisková mluvčí policie Dagmar Sochorová.

Policie provedla u obou řidičů dechové zkoušky, které měly negativní výsledky. Nehoda si nevyžádala zranění ani u jedno z řidičů. Škoda byla předběžně stanovena na 25 000 korun.

Pokuřující mládež. Ilustrační fotografie.
Výrostci v Jablonci tyranizují své okolí. Strážníkům dělají vrásky

"Policisté z Dopravního inspektorátu v Jablonci nad Nisou, kteří uvedenou dopravní nehodu šetří, žádají případné svědky celé události, aby se přihlásili na tel. 974 474 254 nebo na bezplatné lince 158. Občané mohou policisty kontaktovat také písemně prostřednictvím e-mailu jn.di.podatelna@pcr.cz," uvedla Sochorová.

Policisté potřebují především takové informace, které povedou ke zjištění totožnosti neznámé mladé chodkyně, která z místa dopravní nehody odešla, aniž by splnila povinnosti, které jí v takové situaci ukládá zákon. Žena, kterou policisté hledají, je ve věku kolem 20 let, má štíhlou postavu, je vysoká přibližně 170 centimetrů a má blond vlasy. V době nehody na sobě měla bílé tričko, černé kraťasy a černou obuv. Téměř současně s ní na uvedeném místě přecházel vozovku také neznámý muž se psem, jehož svědectví by policistům při šetření celé události velmi pomohlo.