Ženy vyrazily od hájenky Peklo směrem k pomníku Zimmermannova smrt, od něho pak následoval sjezd, uprostřed kterého došlo k nehodě. Záchranáři Horské služby se však k nim museli nejprve dostat obtížným terénem a hlubokým sněhem. „I sněžný skútr jsme museli nechat asi dvě stě metrů od nehody a dál jsme se dostali jen pěšky. Jedna z žen si při pádu vykloubila koleno, to je velmi bolestivé zranění. Po telefonické konzultaci s lékařkou jí pak kolega a zároveň školený zdravotnický záchranář podal tišící lék,“ uvedl zasahující člen Horské služby Jizerské hory Jaroslav Petrák.

Záchranáři dívce poskytli tepelný komfort a zafixovali ji do vakuové matrace. „Pak následoval dost obtížný, ale přitom šetrný transport k našemu skútru. Na něm jsme zraněnou dopravili k hájence, kde na ni už čekal sanitní vůz Zdravotnické záchranné služby, který ji převezl k dalšímu ošetření do nemocničního zařízení,“ doplnil Jaroslav Petrák.

Ženy se ani v nejmenším neprovinily proti pravidlům bezpečného pohybu v horách. Jak se ukázalo, vyrazily na lyžařskou túru skutečně dobře vybavené. „Měly kvalitní výstroj, v batohu náhradní suché oblečení, pití, jídlo a jedna z nich dokonce lékárničku. Ale především měly nabité mobilní telefony a v nich aplikaci Záchranka, kterou využily,“ přiblížil náčelník Horské služby Jizerské hory David Savický. Tím pádem byl zásah rychlejší a pro pacientku méně stresující.