Adam Gawlas se na šipkové mistrovství světa kvalifikoval na poslední chvíli, o to více si ale užíval atmosféru kultovního stánku Alexandra Palace. Proti svému soupeři Richiemu Burnettovi vyhrál Gawlas první set, poté ale přišly komplikace.

Český šipkař Adam Gawlas.
Atmosféra jako na hokeji. Svátek šipek v Praze bavil, diváky rozparádil Gawlas

Juniorský mistr světa z roku 2019 prohrál další dva sety, nakonec ale utkání po velkém obratu zvládl a zvítězil 3:2. Svoji výhru Gawlas v pozápasovém rozhovoru věnoval mamince, která má dnes narozeniny, ve druhém kole vyzve český reprezentant nasazenou šestnáctku Ryana Searla z Anglie.

Gawlas se mimochodem postupem do druhého kola výrazně přiblížil k tomu, aby udržel profesionální kartu na vrcholném podniku série PDC. Třinecký rodák se stal prvním českým zástupcem, který se v historii šipkového mistrovství světa dostal do druhého kola.

Sedláček předvedl skvělý výkon

Na výkony vycházející české šipkové naděje navázal druhý český zástupce Karel Sedláček, který měl o poznání těžší los. Australan Raymond Smith se totiž během loňského šampionátu proklestil mezi nejlepších šestnáct hráčů světa, v prvním kole letošního MS ale narazil na skvěle hrajícího Sedláčka.

Rodák z Červeného Kostelce od začátku zápasu určoval tempo hry a zvítězil 3:0. Sedláčkovi k tomu dopomohl skvělý průměr na tři šipky 98,72 a šedesátiprocentní úspěšnost na zavírání (devět z patnácti pokusů). Ve druhém kole na Sedláčka čeká podle formy aktuálně jeden z nejlepších hráčů světa - Dirk van Duijvenbode z Nizozemska.

Titul na mistrovství světa obhajuje Skot Peter Wright, nechybějí ani další šampioni z minulých let Velšan Gerwyn Price či Nizozemci Michael van Gerwen a Raymond van Barneveld. Šampionát potrvá do 3. ledna, kdy je na programu finále.