Věří, že sníh na horách vydrží a že bude mít možnost trénovat i v domácích podmínkách, třeba v Novém Městě na Moravě, hned, po Světovém poháru v biatlonu, který se tam jede o tomto víkendu. „Mám za sebou teď dva závody ski classic, které se mi povedly. První, prolog Visma Ski Classics ve švýcarské Pontresině v délce necelých devíti kilometrů, byl zatím jeden z mých dosavadních nejlepších startů. I díky tomu, že jsem v této nadmořské výšce trénovala o několik dnů dřív, než ostatní děvčata. Ta většinou přijela tentokrát až na poslední chvíli. Dojela jsem na šesté pozici," vylíčila průběh prvního letošního úspěšného startu zásadská Adéla.

PREMIÉRA SE POVEDLA

Adéla byla ráda, že udržela krok s těmi nejlepšími děvčaty. V závěru, jak uvedla, jí ale už docházely síly. A tak si uvědomila, že je pořád co trénovat. „Tentokrát jsem toho zase přes léto tolik nenatrénovala. Dostala jsem totiž zajímavou možnost věnovat se časopisu Nordic magazín. A tak jsem trochu nahlédla do novinářské profese. A ještě mám na starosti internetový portál, který je také zaměřený na běžky. A snažím se pomáhat mému týmu tím, že sháním ubytování a zajišťuji různé organizační záležitosti kolem výjezdů na závody," vyjmenovala svoji bohatou pracovní náplň Adéla Boudíková.

Dobře ví, že s letní přípravou to tak ideální nebylo a nedopadla úplně podle jejich představ. Podzim už byl ale daleko lepší.

„Další závod seriálu VSC, La Sgambeda jsem jela v italském Livignu. Byla to třicítka na šestikilometrovém kolečku, a to ve vysokém tempu. Do čtvrtého kola jsem držela krok s těmi nejlepšími závodnicemi. Pak ale nastoupily do vyššího tempa. A to už jsem nebyla schopná akceptovat. Nebyly síly. Ve skupině jsem sice dojela mezi posledními, ale i tak jsem byla za svůj výkon ráda. Můžu říct, že to nebylo tak hrozné," popsala start na italské trati Adéla. Adéla Boudíková porazila i českou reprezentantku Sandru Schützovou, která dojela až na dvanácté pozici. „Ta má určitě za sebou profesionální přípravu. A proto si myslím, že můj výsledek nebyl tak špatný," připomenula úspěšná dálková lyžařka. Ta se chystá ale také na domácí starty. „Doma chceme s týmem jet jeden Český pohár, pak noční předsilvestrovský závod na Bedřichově. A vyvrcholením bude Jizerská padesátka. Závodů ski classic mě letos čeká asi šest," uvedla své plány Adéla s tím, že její tým neabsolvuje letos celou sérii. Ta obsahuje třináct závodů, a to je náročné jak finančně, tak organizačně. „Nebudeme se až tak zaměřovat na výsledek celé série, ale na individuální starty," zdůraznila dálková lyžařka Adéla.

O vánočních svátcích bude u rodičů. Na pečení prý moc času zatím neměla. Ale dárky má v hlavě a ví, koho a jak podaruje. „Taky se mi moc nechce mezi lidi na nákupy, abych nechytla nějakou chřipku," vysvětlila s úsměvem Adéla.

Největší radostí nového roku bude ovšem stavba rodinného domku, která ji čeká s přítelem Jirkou.

„Chtěli bychom na jaře začít stavět. Už máme pozemek a vyřízené všechny papíry. Kolem toho jsem také celé jaro běhala," radovala se úspěšná lyžařka.

Vzhledem k její bohaté sportovní i nesportovní činnosti se teď musí soustředit na více důležitých věcí, nejen na lyže. „Přemýšlím i nad ostatním. Všechno má své klady a zápory," uvedla s úsměvem Adéla.

Sezónu má před sebou. Vynechá Vassův běh a místo něj vyrazí na závod v polských Jakušicích. K vrcholům bude patřit start v Německu na König ludwig laufu. „A ten bych ráda vyhrála," zdůraznila lyžařka.