Stromovka byla dějištěm mistrovství České republiky dorostenců, dorostenek, juniorů a juniorek. Na programu bylo 14 disciplín v každé kategorii. Celkem letos bojovalo o 172 medailí 749 závodníků, kteří absolvovali 1094 startů ze 118 oddílů republiky. Výprava jabloneckých atletů, šestnáctičlenná složená ze tří oddílů, o sobě dala výrazně vědět. Nejúspěšnějším oddílem byli závodníci TJ LIAZ Jablonec, kteří vybojovali sedm medailí, z toho tři zlaté, jednu stříbrnou a tři bronzové.

MEDAILE PRO DĚVČATA

Své postavení v průběžných tabulkách potvrdily především dorostenky, které vybojovaly tři zlaté medaile. V běhu na 60 m zvítězila Adéla Novotná, která potvrdila svou letošní neporazitelnost a svým výkonem 7,59 zaostala pouze setinu za svým osobním rekordem. Dařilo se i její kolegyni Františce Rappové, která časem 7,69 skončila třetí. Ve skoku dalekém se Františce Rappové podařilo zvítězit výkonem 583 a překvapivě tak porazit velkou favoritku Danielu Volnou z Jičína.

Svou suverenitu potvrdily dorostenky ve složení Novotná, Rappová, Kadavá, Štanclová ve štafetě 4x 200 m, kde zvítězily před druhou štafetou z Kolína o 50 m a překonaly svůj český rekord časem 1:40,43. Stříbrnou medaili vybojovala Adéla Novotná v běhu na 200 m v osobním rekordu 24,55.

Stala se tak nejúspěšnější dorostenkou se ziskem dvou zlatých a jedné stříbrné medaile. Na druhém místě byla Františka Rappová ziskem dvou zlatých a jedné bronzové medaile. Skvělou medailovou bilanci atletů TJ LIAZ doplnila juniorka Leona Vokálová v trojskoku třetím místem v osobním rekordu 12,00 a další bronz vybojoval junior Vojtěch Tadeáš Hacuš ve skoku vysokém výkonem 196.

RODILY SE REKORDY

Druhým oddílem v zisku medailí byl AC Jablonec se ziskem čtyř medailí, z toho jedné zlaté, jedné stříbrné a dvou bronzových. Zlatou medaili vybojovala v běhu na 800 m juniorka Denisa Folková časem 2:14,46. V běhu na 400 m si vybojovala postup do finále, tam ale nenastoupila.

Další medaile získal dorostenec vícebojař František, ve skoku dalekém byl druhý s výkonem 705 cm a dvě bron-zové medaile vybojoval ve skoku o tyči (443 cm) a v běhu na 60 m překážek s časem 8,12. Všechny výkony jsou osobními rekordy úspěšných atletů a atletek.

Do celkového tuctu medailí pro jablonecké závodníky přispěla stříbrem Kateřina Šmilauerová ze SG Jablonec v běhu na 400 m v osobním rekordu 56,80.

Z dalších finálových výsledků závodníků LIAZU:

Dorostenky: 60 m překážek 4.místo Vendula Štanclová 8,73, 8.Kateřina Kadavá 8,90, tyč Anna Rydvalová 8. místo 321.
Juniorky: dálka 4. místo Leona Vokálová 572, pouze tři centimetry od bronzu, 60 m Barbora Hůlková 5. místo 7,72, pět setin od bronzu, a 200 m 4. místo časem 25,09 , v rozběhu zaběhla 24,88, což je vyrovnaný osobní rekord. Dorostenci: 200 m Štěpán Schubert 6. místo 22,69 osobní rekord a v běhu na 60 m překážek zaostal za bronzem čtyři setiny v osobním rekordu 8,16, ve skoku o tyči 4. Jáchym Štancl 416 a 6. místo obsadil Karel Velička 409.