Stromovka byla dějištěm mistrovství České republiky dorostenců, dorostenek, juniorů a juniorek. Na programu bylo 14 disciplín v každé kategorii. Celkem letos bojovalo o 172 medailí 749 závodníků, kteří absolvovali 1094 startů ze 118 oddílů republiky. Výprava jabloneckých atletů, šestnáctičlenná složená ze tří oddílů, o sobě dala výrazně vědět. Nejúspěšnějším oddílem byli závodníci TJ LIAZ Jablonec, kteří vybojovali sedm medailí, z toho tři zlaté, jednu stříbrnou a tři bronzové.

MEDAILE PRO DĚVČATA

Své postavení v průběžných tabulkách potvrdily především dorostenky, které vybojovaly tři zlaté medaile. V běhu na 60 m zvítězila Adéla Novotná, která potvrdila svou letošní neporazitelnost a svým výkonem 7,59 zaostala pouze setinu za svým osobním rekordem. Dařilo se i její kolegyni Františce Rappové, která časem 7,69 skončila třetí. Ve skoku dalekém se Františce Rappové podařilo zvítězit výkonem 583 a překvapivě tak porazit velkou favoritku Danielu Volnou z Jičína.

Nadějný závodník v kick boxu, jablonecký Jakub Bakeš z klubu Iron Fighters, patří mezi nominované sportovce na titul Nejlepší sportovec Jablonecka za rok 2018.
Jakub Bakeš: Šel jsem mu po noze, dostal loub

Svou suverenitu potvrdily dorostenky ve složení Novotná, Rappová, Kadavá, Štanclová ve štafetě 4x 200 m, kde zvítězily před druhou štafetou z Kolína o 50 m a překonaly svůj český rekord časem 1:40,43. Stříbrnou medaili vybojovala Adéla Novotná v běhu na 200 m v osobním rekordu 24,55.

Stala se tak nejúspěšnější dorostenkou se ziskem dvou zlatých a jedné stříbrné medaile. Na druhém místě byla Františka Rappová ziskem dvou zlatých a jedné bronzové medaile. Skvělou medailovou bilanci atletů TJ LIAZ doplnila juniorka Leona Vokálová v trojskoku třetím místem v osobním rekordu 12,00 a další bronz vybojoval junior Vojtěch Tadeáš Hacuš ve skoku vysokém výkonem 196.

RODILY SE REKORDY

Druhým oddílem v zisku medailí byl AC Jablonec se ziskem čtyř medailí, z toho jedné zlaté, jedné stříbrné a dvou bronzových. Zlatou medaili vybojovala v běhu na 800 m juniorka Denisa Folková časem 2:14,46. V běhu na 400 m si vybojovala postup do finále, tam ale nenastoupila.

Další medaile získal dorostenec vícebojař František, ve skoku dalekém byl druhý s výkonem 705 cm a dvě bron-zové medaile vybojoval ve skoku o tyči (443 cm) a v běhu na 60 m překážek s časem 8,12. Všechny výkony jsou osobními rekordy úspěšných atletů a atletek.

Česká musherka Jana Henychová z Horního Maxova v Jizerských horách má za sebou první desítky kilometrů na náročném severském závodě Finnmarksløpet se spřežením čtrnácti psů. Na snímku při veterinární prohlídce.
Musherka Henychová vyráží na závody psích spřežení

Do celkového tuctu medailí pro jablonecké závodníky přispěla stříbrem Kateřina Šmilauerová ze SG Jablonec v běhu na 400 m v osobním rekordu 56,80.

Z dalších finálových výsledků závodníků LIAZU:

Dorostenky: 60 m překážek 4.místo Vendula Štanclová 8,73, 8.Kateřina Kadavá 8,90, tyč Anna Rydvalová 8. místo 321.
Juniorky: dálka 4. místo Leona Vokálová 572, pouze tři centimetry od bronzu, 60 m Barbora Hůlková 5. místo 7,72, pět setin od bronzu, a 200 m 4. místo časem 25,09 , v rozběhu zaběhla 24,88, což je vyrovnaný osobní rekord. Dorostenci: 200 m Štěpán Schubert 6. místo 22,69 osobní rekord a v běhu na 60 m překážek zaostal za bronzem čtyři setiny v osobním rekordu 8,16, ve skoku o tyči 4. Jáchym Štancl 416 a 6. místo obsadil Karel Velička 409.