„Byl jsem čtvrtý. To je dobrý výsledek," vyhodnotil svůj start úspěšný závodník. První dva dny tréninku věnovali všichni účastníci prohlídce trati a také jízdě v písku.

Pak už nastoupili na start. „Letos poprvé jsme nešli ale na start podle výsledků sezóny, pořadí se losovalo. Podle výsledků bych startoval z první řady. Teď jsem ale vyjížděl až z páté. A tak trvalo mi asi dvě kola, než jsem se dostal na špičku závodu," popsal začátek jízdy na Mistrovství světa.

Trať byla náročná právě tím, že vedla z velké části v písku a třetinu závodu museli účastníci doslova odběhat. „To bylo pro tento závod specifické proti tomu, na čem jezdíme doma nebo při jiných závodech. Jinak ale bylo všechno v pořádku," uvedl Ondra Zelený. K medaili mu moc nechybělo. Řekl ale, že v závěru už na náročné trati síly docházely. I když k bronzové medaili měl jen pár metrů. „Rozhodlo se až v posledním kole. V průběhu závodu to vypadalo nadějně, ale nakonec jsem s výsledkem maximálně spokojený. Dopadlo to tak, jak to dopadlo," zhodnotil start v Belgii jablonecký závodník.

Mistrovstvím světa zakončil Ondra letošní soutěžní sezónu. Jak ale potvrdil, od kola si neodpočine ani o vánočních svátcích. „Jako doprovod a mechanik pojedu o Vánocích na závody s mojí přítelkyní, a to do Belgie. Budu teda na kolech, ale bez kola. Určitě se ovšem taky svezu. Já teď už trénovat nebudu, budu si užívat volna, zimy a pohody," vylíčil svoje plány na nejbližší období Ondra Zelený.

„Všechno nechávám na poslední chvíli. Zatím jsem se dárkům nevěnoval. Měl jsem hlavou plnou jiných starostí, v práci, na závodech a další. Svátky zase až tak neřeším. Určitě je ale oslavím jako ostatní. Vyjdu do obchodu a snad koupím i něco hezkého," naplánoval si program na sváteční dny jablonecký závodník.