Jablonecká hala je první závod, který otevře celou halovou sezonu. O start v Jablonci nad Nisou je velký zájem a v současné době je potvrzená účast závodníků ze 14 zemí Evropy a světa. Největším tahákem bude závod ve vrhu koulí za účasti mistra Evropy Tomáše Staňka, soupeřem mu bude Rumun Andrei Toader vítěz evropského vrhačského poháru a Francisko Belo z Portugalska. Oba mají výkony přes 21 metrů.

Největší ozdobou mítinku v běhu na 60 m bude britská sprinterka Dina Asher Smith, mistryně světa na 200 m a držitelka několika medailí z MS a OH. Její osobní rekord na 60 m je 7.08 .Dle jejího manažera je velmi dobře připravená a chystá se v ideálních podmínkách jablonecké haly překonat stávající rekord haly, který má hodnotu 7.10.Jejími soupeřkami bude česká rekordmanka Klára Seidlová a Nikola Bendová spolu se slovenskou sprintérskou jedničkou Monikou Weigwertovou.

Největší zájem je o start na 60 m mužů. Je přihlášených přes třicet závodníků, a proto je také v předprogramu zařazena kvalifikace o volná místa do hlavního závodu. Deset přihlášených závodníků má čas pod 7.70. Čeští nejlepší sprintéři Veleba a Stromšík budou mít za největší soupeře Denize Almáse z Německa, který má zaběhnuto 6.60 a Dominika Illovszkého z Maďarska. V běhu na 60 m překážek se můžeme těšit na start Petra Svobody a jabloneckou naději Štěpána Schuberta. V ženách to budou naše překážkářky Helena Jiranová a Markéta Štolová.

V dálce absolvuje svůj první start v sezoně Radek Juška a velkým soupeřem mu bude Tadeusz Jopek s Polska. Zlatou tečkou celého mítinku bude závod na 100 m. Ten je možné realizovat jen v jablonecké hale! A právě proto časy vítězů budou znamenat nejlepší světové výkony letošního roku. Vítězové si odvezou zlatou cihličku.

Nedílnou součástí mítinku je závod o nejrychlejší prvňáky okresu Jablonec. Kvalifikace na tento závod koná ve čtvrtek dopoledne a nejlepších osm z každé kategorie poběží své finále v hlavním programu.