Linda Mejstříková v rozběhu na 800 metrů překonala svůj osobní rekord (2:13,71), postoupila do finále, kde časem 2:14,73 minuty obsadila výborné šesté místo. Stejné místo ve finálovém běhu na 400 metrů získala časem 57,61 sekundy Michaela Bičianová. Ta si účast ve finále zajistila druhým místem v rozběhu (57,41). Osobní rekord 14,67 metru ve druhém pokusu v trojskoku znamenal také pro Jana Lechnera účast ve finálové osmičce, kde skončil na sedmé příčce. Pouze dva platné pokusy ve skoku do dálky měl Ondřej Rapp. Výkonem 699 cm zůstal těsně pod sedmimetrovou hranicí a obsadil konečné osmé místo.

Ani zlepšení osobního rekordu v běhu na 1500 metrů (4:53,86) nestačilo Kateřině Čermákové na lepší než dvanáctou příčku mezi nejlepšími středotraťařkami. Že k úspěchu patří nejen dobrá forma, ale i trocha štěstí a dobré zdraví, poznali také další jablonečtí atleti. Vojtěch Truhlář skončil v trojskoku na devátém místě. Martin Puš přišel o šanci na dobrý čas v běhu na 400 metrů překážek po kotrmelci v trati. A Kateřina Sirůčková rozběh na 200 metrů pro zranění nedokončila. Pro Kateřinu Hýskovou závod ve skoku dalekém skončil po třech přešlapech.

Taková byla konfrontace jabloneckých, vesměs mladých závodníků, se špičkovými atlety České republiky. Byla to však velmi dobrá zkušenost být na startu s těmi nejlepšími.