Závody se konají v šesti atletických kategoriích za účasti téměř pěti set závodníků z celé republiky. Jablonečtí atleti LIAZU Jablonec obsazují čtyři kategorie. Mezi dorostenci startuje Pavel Václavů na trati dlouhé 4 kilometry. O vítězství bude bojovat 76 závodníků. Největším favoritem na dobré umístění je stříbrný medailista z podzimního přespoláku Richard Hübner.

Ten již letos startuje v kategorii starších žáků. Čeká ho start v první řadě 77 soupeřů a tříkilometrovém běhu. Nejpočetnější kategorií jsou mladší žáci v čele s velkým favoritem Vlastimil Jahodou a spolu s dalšími závodníky Karlem Stránským, Filipem Hnykem a Tomášem Pfeiferem. Celkem je v této kategorii přihlášených 78 závodníků. Ve stejné kategorii dívek uvidíme Janu Peroutkovou a Annu Fixovou.

Je to nejobsazenější kategorie s 97 žákyněmi na startu. Poběží také 2 km jako mladší žáci. Vzhledem k jabloneckým podmínkám, kde není možné trénovat ani v hale ani na stadionu, se příprava konala ve sněhových závějích. Proto bude venku každé umístění do 30. místa pro TJ LIAZ velkým úspěchem