Minivýprava žáků vybojovala dvě medaile

Letos bylo na tuto akci nominováno pouze devět atletů ale těsně před odjezdem se pět atletů zranilo a nakonec závodili v soutěžích jednotlivců pouze čtyři závodníci. Výprava byla doplněna jen závodníky do dvou štafet 4x200 m. Konkurence v této kategorii byla na vysoké úrovni ke které přispěla účast 410 závodníků ze 123 oddílů. Alespoň jednu medaili vybojovalo 47 oddílů.

V této silné konkurenci se neztratili atleti LIAZU Jablonec se ziskem dvou medailí. Nejúspěšnějším žákem byl Richard Hübner v běhu na 800 m nejprve vyhrál v sobotu s přehledem rozběh v čase 2:08.83 a v neděli po velkém boji v cílové rovince porazil o devět setin Lukáše Horáka z Jaroměře a vybojoval zlatou medaili. Jeho docílený čas 2:06.39 znamenal osobní rekord a nejlepší letošní výkon v republice. Richard je žákem ZŠ Pasířská a velká gratulace patří jeho trenérovi Martinu Fořtovi. Bronzovou medaili získal Daniel Novotný ve skoku o tyči v osobním rekordu výkonem 350 cm.

Štěpán Schubert TJ LIAZ
Na krajských přeborech jablonečtí atleti TJ LIAZ nasbírali medaile

Jeho výkonnost je velkým příslibem pro další období vzhledem k tomu, že se tyčce věnuje pouze čtyři měsíce. Z dalších výsledků : 800 m Ondráček Vratislav 2:13.16 osobní rekord, 60 m Emilie Hornová 8.06 ,štafety 4x200 m žáci- /Velička, Kostka, Honců, Christl/ 1:46.39 celkově 13.místo z 18 štafet, žákyně -/Levinská, Kaděrová, Kopalová, Hornová/ 1:50.16 celkově také 13.místo z 38 štafet. Nejúspěšnějším oddílem byl USK Praha, který vybojoval čtyři medaile tři zlaté a jednu stříbrnou. Atleti LIAZU i v tomto minimálním obsazení skončili v počtu medailí na osmém až desátém místě.

Úspěšná je také kategorie dorostu

V Pardubicích se uskutečnil v neděli tradiční závod v hodu břemenem, kterého se zúčastnila také výprava atletů z LIAZU Jablonec. Výborně zabojoval Patrik Danilevič když zvítězil v kategorii dorostenců výkonem 19,50. Na jeho kvalitní výkon navázaly obě kladivářky hostující v soutěžích družstev za LIAZ. Juniorka Barbora Štejfová se SG Jablonec, která skončila v hlavní kategorii žen na třetím místě výkonem 17,28 a dorostenka Zuzana Štejfová s TJ Desná byla pátá výkonem 13,80. V soutěži zvítězila Adéla Korečková z Hvězdy Pardubice 20,10 a druhé místo obsadila Kateřina Šafránková z Dukly Praha 19,89. V kategorii veteránů byl Jiří Matura třetí hodem 13,61 a Martin Heinl čtvrtý 12,79. V hlavní soutěži mužů břemenem vážícím 16 kg skončil Jiří Heinl na šestém místě výkonem 12,88 a Jiří Matura sedmý 11,21.