Prvním atletickým závodem jednotlivců na dráze byl krajský přebor Libereckého kraje mužů a žen, který se konal v Turnově, a byl otevřený pro ostatní kategorie. Startovat v něm mohli také závodníci ostatních krajů.

LIAZ BYL NEJLEPŠÍ

Pořadatelé nabídli také samostatné závody pro juniory, ale jejich účast byla velmi slabá. Nakonec přijelo závodit sto devadesát pět závodníků a závodnic ze sedmnácti oddílů.

V celkové bilanci medailí potvrdil svou suverenitu atletický oddíl TJ LIAZ Jablonec, jehož závodníci získali třináct titulů přeborníků kraje, devět druhých míst a šest stříbrných.

TAKÉ AC MÁ MEDAILE

Čtyři zlaté medaile vybojovali i závodníci jabloneckého oddílu AC.

Počasí bylo po dlouhé době dobré, i když výkony ovlivňoval na rovince vítr. Pozornost si zaslouží splnění limitu A na ME v Amsterodamu Kateřiny Šafránkové z TJ Sokola Kolín, a to v kladivu výkonem 69,52 m, když ke splnění účasti na OH v Riu ji chybělo 148 cm. Dobrou formu vytvořením skvělých osobních rekordů potvrdily Lada Cermanová v kouli a Nikola Čejchanová v dálce. Tituly přeborníků z LIAZu Jablonec v Turnově získali: 200 m a dálka: Rapp 22,50 a 679. 800 m; Šolc 1:58,30. Tyč: Fischer 440. 100 m a 100 mpř,: Vokálová 12,27 a 14,45. 200 m: Hýsková 25,67. 400 m: Sirůčková 60,14, 3000 m: Šolcová 10:58,08. Koule: Cermanová 13,80. Dálka: Čejchanová 576. Tyč: Rydvalová 280. Štafeta 4x100 m ve složení: Šafaříková,Čejchanová,Hornová, Hýsková, časem 51,44.

DALŠÍ PŘEBORNÍCI:

Další tituly přeborníků si odvezli také závodníci z oddílu AC Jablonec: 1500 m: Folková 5:28,59. 110 mpř a koule: Pulíček 15,10 a 11,53. 400 mpř: Kypta 62,68.

Přebornický titul vybojovala ve výšce také Michaela Galuzsková z TJ Desná výkonem 173 cm.