Je to největší jablonecká výprava od doby vzniku samostatné České republiky, bude usilovat o medaile a zároveň si řada z nich má šanci vybojovat místo v reprezentaci pro start na mezistátním utkání žáků, kterého se zúčastní družstva z Chorvatska, Maďarska, Slovinska, Slovenska a České republiky, které se uskuteční 1. října na Slovensku. Na utkání budou nominováni vždy jen dva atleti z každé disciplíny.

Největšími želísky pro získání medailí jsou žákyně ze skupiny Evy Mikulové a Dany Jandové. Dle průběžných tabulek má největší šanci Karin Höferová v dálce a v běhu na 100 m překážek, Michaela Bičianová v běhu na 300 m a početná skupina tyčkařek v čele s nejlépe tabulkově umístěnou Karolínou Hovorkovou a dále Klárou Zemanovou, Danielou Žuchovou a Lucii Petrželkovou, které obsazují v tabulkách přední místa. Velkou nadějí na zlatou medaili bude také štafeta žákyň v běhu na 3x300 m.

V žácích vkládáme velké naděje do Tomáše Dostrašila, který poběží 100 m překážek a bez šance by neměl být ani Viktor Tupec v tyči. Na dobrou halovou sezonu by měli navázat i chodci v čele s Michalem Markem a Kristýnou Gutovou. Žáci a žákyně dokázali v průběhu sezony docílit dobré výkony, a tak věříme, že se jim podaří uspět i na mistrovství České republiky a přivezou medaile a řadu dobrých umístění.

DUŠAN MOLITORIS