Závody začnou v 10.00 hodin a skončí před 17. hodinou. Na programu jsou běhy na 60 m, 150 m, 200 m, 300 m, 400 m, 800 m, 1.500 m a 60 m překážek, skok vysoký, daleký, trojskok, skok o tyči, vrh koulí a štafety 4 x 200 m. Největší počet závodníků přihlásil Slovan Liberec a to 56, následuje AC Česká Lípa 49, LIAZ Jablonec 37 a AC Mladá Boleslav 33. Lze očekávat mnoho vyrovnaných soubojů a vynikajících výkonů.Řada startujících závodníků aspiruje na medailová umístění i na blížícím se mistrovství republiky. Nejvíce přihlášených je tradičně na sprinty. V běhu na 60 m je přihlášeno15 žáků, 15 žákyň a 17 dorostenců.

V kategorii juniorů je několik jasných favoritů. Je to Lukáš Hrnčíř z Mladé Boleslavi v běhu na 200 m, Jan Tomeš z Turnova v běhu na 800 m a Jan Barek z TJ LIAZ Jablonec ve skoku dalekém. Vyrovnané souboje lze očekávat v několika dalších disciplinách. V běhu na 60 m to bude souboj domácího Pavla Hýska (ŠAK SG Jablonec), Lukáše Halouna a Tomáše Dostála ze Syneru Turnov a Václava baráka ze Slovanu Liberec. V běhu na 60 m překážek jsou vyrovnaní všichni přihlášení překážkáři.

Vítěz pravděpodobně vzejde z dvojice turnovských běžců Lukáše Halouna a dvojnásobného mistra republiky ve vícebojích Helceleta Adama Sebastiana. Velmi dobrou výkonnostní úroveň bude mít také skok o tyči. O medaile budou bojovat Roman Pulíček (TJ LIAZ Jablonec), Jan Dobeš (ŠAK SG Jablonec) a zvláště Václav Barák ze Slovanu Liberec. Ve skoku vysokém je přihlášeno celé pole vynikajících výškařů. Favoritem je Helcelet Adam Sebastian, překvapit ho mohou Patrik Filip z TJ LIAZ Jablonec a Pavel Vintr ze ŠAK SG Jablonec.

V kategorii juniorek jsou jasné favoritky hned čtyři. Jsou to Barbora Procházková ze Slovanu Liberc v bězích na 60 m a na 200 m, Michaela Tvrdíková ve skoku dalekém a Markéta Kabrnová (obě ze ŠAK SG Jablonec) a Tereza Pokorná ze Cvikova ve vrhu koulí. Vyrovnané souboje se očekávají mezi Nikolou Hornovou z TJ LIAZ Jablonec a Alžbětou Moravskou z ABK Liberec v běhu na 400 m a Barbarou Procházkovou z České Lípy a Markétou Svědíkovou ze Slovanu Liberec v běhu na 60 m překážek. Skok vysoký vyhraje zřejmě Tereza Zajícová z České Lípy a trojskok Nikol Gruberová ze ŠAK SG Jablonec.

V kategorii dorostenců je pět jasných favoritů. V běhu na 60 m a v běhu na 60 m překážek je to Jaroslav Brückler ze Slovanu Liberec, v běhu na 400 m Martin Vinš z Mladé Boleslavi, v běhu na 1.500 m pak Roman Papík z České Lípy, v trojskoku Vojtěch Truhlář z domácího LIAZu a ve vrhu koulí nepřekonatelný Jaromír Mazgal z Turnova, dvojnásobný mistra republiky a to ve vrhu koulí a v hodu diskem.

V dalších pěti disciplinách lze očekávat vyrovnané souboje. V běhu na 200 m svedou souboj pravděpodobně Jan Hrnčíř z Mladé Boleslavi a Vít Bílek z Turnova, v běhu na 800 m Václav Havel ze Slovanu Liberec a Tomáš Krištof z Turnova, ve skoku dalekém Michal Šenfeld a Karel Hromek z České Lípy a Vojtěch Truhlář z TJ LIAZ Jablonec, ve skoku dalekém to bude také trojice a to Lukáš Kožíšek a Adam Šikola z TJ LIAZ Jablonec a Martin Hofman ze Slovanu Liberec. Ve skoku vysokém to bude dokonce vyrovnaná čtveřice skokanů Jaroslav Brückler z Liberce, Vojtěch Truhlář a Lukáš Kožíšek z TJ LIAZ Jablonec a Michal Brož (Syner Turnov).

Kategorie dorostenek má tři jasné favoritky. Eva Jeníková (TJ LIAZ Jablonec) vyhraje běh na 200 m, Lucie Kalousková z České Lípy skok vysoký, a loňská čtyřnásobná mistryně republiky Anna Marie Rappová z jabloneckého LIAZu je favoritkou v běhu na 60 m a ve skoku dalekém. Pravděpodobně také zvítězí Jana Nováková z České Lípy v běhu na 1.500 m a Jana Drbohlavová (TJ LIAZ Jablonec) ve vrhu koulí.

Ve třech disciplinách lze očekávat vyrovnané souboje. Měl by to být souboj Evy Jeníkové s Julií Moravskou (ABK Liberec) v běhu na 400 m a Pavlíny Soprové (TJ LIAZ Jablonec) s Barborou Hamáčkovou (ŠAK SG Jablonec) v běhu na 400 m překážek. V běhu na 800 m očekáváme dokonce souboj čtyř vyrovnaných půlkařek. Jsou to: Barbora Jíšová ze Syneru Turnov, Lucie Rožcová ze ŠAK SG Jablonec, Michaela Křížová ze Slovanu Liberec a Anna Kubátová z Mladé Boleslavi.

V kategorii žáků jsou dva favorité. Je to především téměř neporazitelný Martin Sita ze Slovanu Liberec ve skoku vysokém a ve skoku dalekém, dále domácí Petr Garabík z TJ LIAZ Jablonec v běhu na 300 m, ale v ostatních disciplinách je konkurence naprosto vyrovnaná. V běhu na 60 m budou zřejmě o vítězství bojovat Jan Cícha ze Slovanu Liberec a Jindřich Škorňa z Varnsdorfu, v běhu na 60 m překážek to budou Martin Sita ze a Hynek Bárta z České Lípy. Jan Cícha bude zřejmě bojovat o titul v běhu na 150 m s Hynkem Bártou, Richard Pabišta z Mladé Boleslavi by pak měl bojovat o titul přeborníka s Jindřichem Králem z jabloneckého LIAZu.

V kategorii žákyň je Veronika Süsserová z České Lípy vysokou favoritkou na tituly v běhu na 300 m a ve vrhu koulí, zatímco v běhu na 150 m bude asi tvrdě bojovat se svoji oddílovou kolegyní Štěpánkou Rutteovou. Běh na 800 m pravděpodobně vyhraje Olga Půčková z Jiskry Nový Bor a v běhu na 1.500 m Kateřina Čermáková z Turnova. Vyrovnané souboje lze očekávat v běhu na 60 m mezi Radkou Hanzlovou z Jičína a Martinou Hofmanovou z ABK Liberec v běhu na 60 m překážek mezi Lucií Kukovou z Mladé Boleslavi a Petrou Vítovou ze ŠAK 5. ZŠ Jablonec a ve skoku vysokém mezi Gabrielou Daníčkovou z České Lípy a Bárou Purmovou z TJ LIAZ Jablonec. Takřka neporazitelnou favoritkou ve skoku dalekém je nejlepší současná žákovská dálkařka republiky Kristýna Pavlínová ze ŠAK 5. ZŠ Jablonec.