Sedmé dvojutkání 1. baseballové ligy odehrál jablonecký Blesk na hřišti neoblíbeného soupeře z Domažlic. Útok Blesku pracoval oba zápasy na plné obrátky, a tak i přes drobná zakolísání v obraně dokázal Blesk dvakrát zvítězit rozdílem 21:9 a 12:1. Jelikož Sabat Praha a Sokol Hluboká se ve vzájemném souboji rozešly smírně 1:1 na zápasy, osamostatnil se Blesk na čele prvoligové tabulky.

První zápas byl v podstatě rozhodnutý po třetí směně, ve které Blesk dokázal doběhnout pro 9 bodů, i díky homerunu Jonáše Výbory. Ve čtvrté směně sice domácí zápas zdramatizovali, když si slabší chvilku vybral nadhazovač Blesku Petr Kavan a po sérii nepřesností umožnil Domažlicím sedmkrát doběhnout. Ale Blesk hned v následující směně přidal šest bodů a opět odskočil na pohodlný rozdíl. Zápas nakonec skončil vítězstvím Blesku 21:9 po sedmi směnách.

Vlci doběhli pro jediný bod

Druhý zápas pokračoval ve stejném rytmu jako ten první. Blesk trpělivě přidával body skoro každou směnu a pečlivě bránil nulu na straně domácích. Jablonecký nadhazovač Lukáš Roubíček o shoutout nakonec přišel v páté směně, kdy Wolfs doběhli pro svůj jediný bod v celém zápase. Lukáš i přes to odházel celý zápas a připsal si tak po skvělém výkonu svoji druhou výhru v sezoně. Konečný výsledek druhého utkání byl 12:1 pro Blesk.

V obou zápasech se v dobrém světle ukázala ofenziva Blesku, která svůj výkon okořenila celkem pěti homeruny. O tři z nich se postaral Jonáš Výbora, po jednom přidali Honza Výbora a Zdenda Machačka, pro kterého to byl premiérový odpal za plot. „Jsem hrozně šťastný, že se mi to povedlo,“ vyprávěl po zápase. „Hodně jsme přes zimu pálku trénovali a myslím, že je to na naší hře vidět. I v utkáních, kde se nám stoprocentně nedaří.

Vladimír Chlup odcházející hráč z jabloneckého BC Blesk
Má jedinou baseballovou restauraci

Blesk si dvěma výhrami vylepšil poměr výher a porážek na 12-1 a netrpělivě čekal na výsledky z Prahy, kde se utkal Sabat se Sokolem Hluboká. Jejich vzájemné výsledky 13:10 a 6:12 znamenají, že oba soupeři zaznamenali svoji druhou porážku v sezoně a Blesk se tak osamostatnil na čele tabulky 1. ligy. Svoji pozici budou chtít Jablonečtí upevnit v derby s libereckými Patriots, které je teď čeká. Z důvodu vytížení libereckého hřiště je ale zápas přesunutý do Prahy, do areálu Eagles. "I tak jste ale všichni zváni," vzkazují jablonečtí baseballisté.

David Zikmunda