„První utkání hrály dorostenky. U17. Byly na děleném druhém a třetím místě. Byl to předposlední zápas a první dva týmy postupují do nadstavby o nejvyšší soutěž. A tak jsme nakonec ten zápas vyhráli o bod.“

Jablonečtí Vlci. Ilustrační fotografie.
Vlci teď musí doma porazit favorita, přijede Rodos Dvůr Králové

A v dalším utkání proti Poděbradům to bylo ještě lepší, vyhrály Jablonecké rozdílem třiceti bodů. „Postoupili jsme tak do nadstavby mezi šest nejlepších týmů ligy. A těch šest nejlepších týmů bojuje o dvě postupová místa, ze kterých budou týmy hrát baráž se sestupujícími z vyšší soutěže,“ vylíčil další basketbalové cesty svých svěřenkyň trenér Čmejrek.

Ženy proti žabinám

Dodal ještě, že v kategorii U17 takovému úspěchu nevěřil, protože hráčky ještě nejsou tak sehrané, jak by si představoval. „Ale holky opravdu bojovaly,“ potvrdil spokojený kouč.

Dva zápasy sehrály v I. lize také ženy TJ Bižuterie. Na domácí palubovce se střetly s velmi dobrým týmem Žabiny Brno. „Prohrávali jsme celý zápas. Ale pak jsme je dotáhli a konec byl s přehledem zcela v naší režii. Poslední minutu už jsme vedli pořád o čtyři body a udrželi jsme to. Brno jsme v prvním zápase porazili,“ popsal průběh prvního duelu proti Brnu kouč Čmejrek.

Tři dny v pohybu nabídla hala v Jablonci.
FOTO: Tři dny v pohybu nabídla hala v Jablonci. Nechyběla fotbalová exhibice

V druhém utkání byli ale šťastnější hosté. „Bodově nás soupeřky udolaly. Na našich holkách byla už trochu znát únava z předchozího duelu. Chyběly nám tři naše nejlepší hráčky, které hrály za Chomutov nejvyšší soutěž proti USK,“ řekl k basketbalovému víkendu trenér.

Pro oba týmy TJ Bižuterie to byl úspěšný basketbalový víkend. „Byl jsem velmi spokojený. Vůbec s týmem U17, ten měl překvapil.“ A úspěšné byly v soutěži také juniorky U19. I ty postoupily také do nadstavby s naprostým přehledem.Ani v jednom zápase neprohrály a potvrdily svoji výbornou formu.