Bižuterie Jablonec – BaK Plzeň  58:55 (13:11, 25:22, 45:46)
Již v sobotním střetnutí s třetím týmem tabulky chtěly hráčky Bižuterie rozhodnout o svém (ne)působení v další části II. ligy, a přestože tentokrát postrádaly mladé pendlující hráčky z Trutnova, tak po bojovném a zcela vyrovnaném boji zvítězily. Základní sestava ve složení – Blechová, Nedvídková, Rejnartová, Císařová a Jaceňková sice obdržela první koš, ale první čtvrtinu zvládla, i když někdy připadalo dosažení koše jako veliký úkol.

Stejná byla druhá část prvního poločasu, která navršila vedení o další bod. Úvod druhé poloviny patřil pivotmance Blechové a vedení 29:22. Následně strhla kolektiv k přeřazení na vyšší rychlost Rejnartová a hlavně její zásluhou tu bylo vedení o 10 bodů 37:27.

V takovémto zápase je každá chybka náležitě potrestaná, soupeř vyrovnal, ale trojka Smolíkové opět zajistila vedení domácím. Plzeň se dostala i do vedení, a to v poslední vteřině třetí čtvrtky, kdy hostující rozehrávačka na tabuli viděla poslední šanci a ještě dva metry na své půlce vystřelila a dala.

V závěrečné desetiminutovce bylo jasné, že „šňůra“ aspoň dvou košů zajistí jednomu ze soupeřů vítězství. To se nestalo. V čase 1:36 minuty do konce si vzal za stavu 54:54 domácí trenér Stehlík time-out a následně se Bižu ujala vedení 56:54. Hosté pak jednou šestkou snížili a závěrečný koš zařídila neutuchající bojovnice Lída Rejnartová – 58:55 a zasloužená výhra byla na světě. Tečkou však byla ještě nešťastná nervózní přihrávka Císařové do rukou soupeřky, ale kousek z konce první půlky se nepodařilo zopakovat.
Sestava a body: Rejnartová 15, Blechová 10, Nedvídková 7, Smolíková 7, Koubová 6, Jaceňková 5, Císařová 4, Kalinová 4, Hisemová.

Bižuterie Jablonec – BC Sokolov 71:61 (19:18, 35:33, 56:49)
Nedělní utkání již řešilo jen, kdo bude na 5. nebo 6. místě druholigové tabulky a po zásluze to je jablonecký tým. Tradičně kvalitní tým Sokolova tvoří i několik hráček extraligových Karlových Varů, a tak to bývá vždy vyrovnaný zápas.

To se potvrdilo i tentokrát. I když asi kromě jednoho případu byly domácí hráčky stále ve vedení. Bižuterie nemá podkošových hráček nazbyt, ale po oba dny se mohla v boji pod oběma koši absolutně spolehnout na Markétu Blechovou, ač nejstarší na place byla také nejlepší.

Tým pak má řadu rychlých bojovnic, které proměňovaly nejen rychlé protiútoky, ale i střelbu trojkových pokusů – Císařová, Jaceňková a Rejnartová. Největší bodový náskok se ustálil až v závěru duelu a byl konec zápasu.

„Pro příští rok bychom chtěli zachovat stejný kádr, udržet ho pohromadě, včetně hostujících z Trutnova a případně doplnit tak na patnáct hráček,“ řekl po zápase Stanislav Císař, asistent trenéra.
Sestava a body: Blechová 20, Rejnartová 16, Císařová 8, Jaceňková 8, Hisemová 6, Smolíková 6, Kalinová 4, Nedvídková 3, Koubová.

(lj - nj)