Ústí - Bižuterie 55:45 (29:21)

Zápas začaly jablonecké hráčky v duchu posledních zápasů, obrana sice pracovala dobře, ale v útoku chyběl pohyb a odvaha. „Důsledkem tak byla desetibodová ztráta po první čtvrtině a navíc pouze šest vstřelených bodů,“ lamentoval asistent trenéra jabloneckých basketbalistek Stanislav Císař. Od druhé čtvrtiny však hostující děvčata vystupňovala úsilí v obraně a zlepšenou koncovkou se do poločasu podařilo zkorigovat na přijatelný rozdíl. „V další fázi se odehrával vyrovnaný boj s vynikajícími obranami na obou stranách a rozdíl skóre se pohyboval v rozmezí 5 - 10 bodů pro domácí,“ vracel se k dalším minutám zápasu Císař.

V závěrečné čtvrtině se zdálo, že začínají mít Jablonečanky fyzicky navrch, za šest minut daly domácí pouze dva body ze šestek a Jablonec snížil na rozdíl pouhých tří bodů. „Velké nasazení v obraně však mělo za důsledek i problémy s týmovými fauly, a tak domácí basketbalistky díky větší zkušenosti dotáhly zápas k vítězství,“ řekl smířeně trenér Bižuterie.

Sestava a body Bižuterie: Samcová 16, Císařová 9, Polmanová 7, Nedvídková 5, Blechová 4, Jaceňková 4, Hozdová, Kitzbergerová, Koubová, Rejnartová.

Lovosice - Bižuterie 70:77 (39:46)

Výborný výkon v Ústí dával pro tento zápas naděje na dobrý výsledek a úvod tomu nasvědčoval. Po šesti minutách byl na ukazateli stav 7:19. „Bohužel, do konce první čtvrtiny holky vyrobily několik chyb a dovolily Lovosicím snížit,“ zlobil se Císař. Ve druhé čtvrtině se jablonecké hráčky vrátily k zodpovědné hře a vytvořily si náskok jedenácti bodů, který následně domácí děvčata upravila na poločasový rozdíl sedmi bodů.

Úvod druhého poločasu hrály hostující ženy v pohodě a stále si udržovaly bezpečný desetibodový náskok. „Pak ale nastal totální tříminutový výpadek a dílčí skóre 12:0 pro domácí hráčky, které se tím dostaly o jediný koš do vedení,“ kroutil hlavou nad nepochopitelným zkratem svých svěřenkyň asistent. V těchto momentech podržely Jablonec podkošové hráčky, jejichž zásluhou se skóre podařilo otočit ve prospěch Bižuterie. V poslední čtvrtině hrály Jablonečanky pozorně v obraně, nepustily domácí do zakončení, a naopak třemi trojkami dovedly zápas k zaslouženému a důležitému vítězství.

Sestava a body: Jaceňková 18, Rejnartová 17, Císařová 11, Blechová 8, Polmanová 8, Kitzbergerová 7, Samcová 5, Koubová 3, Charvátová .