Bižuterie Jablonec - BaK Plzeň 73:74 (21:14, 41:35, 59:53)

Jablonecké hráčky chtěly a měly o svém bytí rozhodnout již v sobotu s nejlepším týmem skupiny play-out Plzní. Týmu sice chyběla kapitánka Jaceňková, hostující T. Brožková a juniorské duo Čmejrková, Klokočníková, ale úvod utkání zvládl celkem hladce, když po pěti minutách vedl Jablonec 9:2.

Ani střídání základní pětky Císařová, Nedvídková, Rejnartová, Charvátová a Koubová nic do konce čtvrtiny nezměnilo na vedení po první čtvrtině 21:14.

Nástup do druhé čtvrtky se však týmu kouče Davida nepovedl. Soupeř nejprve snížil a později se ujal vedení. Plzeň náležitě předváděla, v čem je její síla, tj. střelba ze střední a větší vzdálenosti. Ke zvratu Plzeňským pomohly v této fázi i tři trojky, ale do poločasu se skóre dostalo do normálu domácí vedli o šest bodů.

A rozdíl vydržel i do poslední čtvrtiny. Bižuterie dál pokračovala dobrou osobní obranou, ale tým limitoval pouze vysoký počet ztracených míčů celkem 23 za zápas. Třicet sedm minut domácí byli lepší a dobře zakončovali, především zpod koše, kde opět výborně hrála Hanka Vacková, a z nájezdů, v tom vynikala Lída Rejnartová.

Bohužel v závěru dostaly hráčky asi strach z vítězství, doslova přestaly střílet, soupeř zatáhl obranu a ještě navíc pro zranění odstoupila nejvyšší hráčka Vacková. Plzeň pomalu dotahovala skóre a 10 vteřin před koncem vstřelením dvou šestek otočila skóre.

Po oddechovém čase domácí děvčata nic nevymyslela, ba naopak ani nevystřelila, protože zkazila přihrávku. Kletba sestupu se musela vyřešit v neděli v zápase s Mostem.

Sestava a body: Rejnartová 18, Vacková 14, Bastlová 10, Císařová 9, Charvátová 8, Kalinová 8, Koubová 2, Morávková 2, Nedvídková 2, Š. Brožková, P. Hujerová.

Bižuterie Jablonec - Most 65:58 (12:11, 32:28, 50:36)

Na nedělní veledůležitý zápas funkcionáři Bižuterie doplnili tým o T. Brožkovou a duo Čmejrková a Klokočníková, i otřesená Vacková se pozdravila.

Opět domácí začali dobře a brzy vedli o sedm bodů. Potom však nepřesnou hrou a špatně volenými střeleckými pozicemi nedokázali přesně zakončit a naopak soupeř vše z protiútoků trestal. Úsek mezi 7. a 17. minutou Bižuterie prohrála hrozivě 6:21!

Dobře zvolený oddechový čas zavel ke změně obrany na zónu, která na soupeře platila. Do poločasu domácí ze stavu 18:26 otočili na 32:28. Nejlepší výkon podaly domácí hráčky ve třetí čtvrtině, kdy pokračovala velmi dobrá zóna, dobrá kombinace i zakončení, vše dovršené trojkou Lucky Kalinové z půli hřiště v poslední vteřině.

„V poslední čtvrtině jsme až do osmé minuty hráli pozorně a náskok se pohyboval mezi dvanácti až šestnácti body a vše spělo k pohodovému vítězství. Několika nepřesnostmi a špatnou komunikací v obraně jsme ještě soupeři povolili snížit na konečných sedm bodů, ale vítězství znamenající záchranu jsme již udrželi. Dnes z vypomáhajících juniorek velmi dobře zahrála Renda Bastlová," komentoval závěr zápasu vedoucí družstva Stanislav Císař.

Sestava a body: Rejnartová 17, Bastlová 12, Kalinová 8, Koubová 8, Císařová 5, Klokočníková 5, Vacková 4, Brožková T. 2, Čmejrková 2, Nedvídková 2, Charvátová, Morávková.

Ladislav Janata