V posledních třech zápasech doma hráčky potvrdily svoji zkušenost z vyšší soutěže žen nebo i z extraligy juniorek a již potřetí „obšťastnily" své soupeřky stovkou. Po Kladnu a Klatovech to byl Brandýs nad Labem, který je v tabulce z nich nejvýše, pátý.

Bižuterie - BK Brandýs nad Labem 107:44 (23:11, 52:27, 79:39)

I když domácí byli neustále ve vedení, tak to od počátku jako jasný zápas nevypadalo. Osm statečných hráček přijelo z Brandýsa bez trenéra, ale zkušenosti by mohly rozdávat.

Ale již ve druhé polovině prvního poločasu o osudu utkání bylo rozhodnuto. Nabrané zkušenosti a jistotu ve střelbě mají Jablonecké většinou již tak zažité, že skóre narůstalo. Bára Čmejrková měla opět přesnou ruku při střelbě trojek, dala hned tři. Jistotu zajišťovaly zkušené Kučerová a Matulková, rychlost a míče pod košem tradičně získávala dvojčata Ješkeovy, které dirigovala zkušenější Alena Klokočníková.

BYLY LEPŠÍ NEŽ MUŽI

Ta vynikla zejména při proměňování trestných hodů při faulech na ni 15/12, což je skvělých 80 %. Notně tak přispěla k velmi dobrému průměru střelby „6" celého týmu 34/25 73,5%. Pro srovnání v souboji dvou nejlepších týmů extraligy mužů Děčín Nymburk měly týmy průměr nižší, 52,9 % a 62,5 %.

Výkony jabloneckých žen již téměř zaručují postup do play-off, kde se bude rozhodovat o postupu do I. ligy. Pro příznivce sdělujeme termín domácího souboje se Spartou, které bude na pořadu 29. ledna a připomínáme, že v Praze prohrála Bižuterie o sedm bodů.

Sestava a body: Klokočníková 24, Čmejrková 17, T. Ješkeová 14, K. Ješkeová 13, Kučerová a Matulková 8, Kalinová 7, Císařová 6, P. Hujerová 5, M. Hujerová 4, Pilná 1.