Litoměřice jsou v tabulce i po tomto kole na čtvrtém místě a Kladno taky čtvrté, ale od konce. Jablonecké hráčky oba týmy suverénně přehrály a potvrdily průběžné druhé místo v tabulce za pražskou Spartou.

Bižuterie - Litoměřice 86:51 (30:12, 51:22, 68:31)

Jablonecký oddíl má se Slovanem nadstandardní vztahy tím, že některé hráčky Litoměřic hostují za Bižuterii v extralize juniorek (Svobodová, Čermáková). Ale jako vděčný hostitel se rozhodně nechoval.

Tým trenérů Davida a Čmejrka nastoupil v plné síle, poprvé i s nejlepší střelkyní let minulých Klokočníkovou, která doplnila kvartet hráček hostujících v týmech nejvyšší české domácí soutěže, Slavia Praha a Slovanka. Všechny předvedly hru, zejména v první půli, která potvrzovala jejich nabranou sebedůvěru a za podpory ostatních nedala soupeřkám šanci.

Pivotmanky T. Ješkeová s Klokočníkovou vévodily pod oběma koši. K. Ješkeové rychlostí nestačil nikdo a jistou střelbu předvedla čtyřmi trojkami Bára Čmejrková. První půle dala naději na jarní odvetu se Spartou v boji o návrat do I.ligy. Druhá část zápasu již přinesla možnost udržování výsledku za velení zejména zkušených hráček Matulkové, Kučerové či Hlouškové.

A také trenéři využili jasného stavu k prostřídání celé sestavy na lavičce.

Sestava a body: K. Ješkeová 15, Klokočníková 13, Čmejrková 12 (4x3), Hloušková a Kučerová 11, T. Ješkeová a Matulková 7, Kalinová 4, M. Hujerová, Císařová a Krhartová 2, P. Hujerová.