O tomto historickém úspěchu mezi předními kluby ženského basketbalu rozhodly svěřenkyně trenéra Jana Čmejrka a asistentky Jitky Wirsigové st. výhrou na palubovce Sokola Hradce Králové.

Povedlo se jim to

Hráčky k tomu měly dvě šance, když nejprve po nevýrazném výkonu v Trutnově prohrály, tak pak mohly vše napravit výhrou s pátým celkem tabulky. A to se povedlo. Možnost hrát o osmé místo měly ještě celky Prostějova a Ostravy, které však čekaly vůbec nejtěžší soupeřky z brněnských celků Žabin a Valosunu.

Papírové předpoklady se potvrdily a zasloužená výhra v Hradci posunula do play off Bižuterii. Ale tam ji čeká nejsilnější celek a vítěz základní části, tým Žabiny Brno.

Dobrá byla Tereza

Kara Trutnov - TJ Bižuterie 68 : 58 (25:16, 42:33, 59:43)

Přílišná snaha či odpovědnost svazovala jabloneckým basketbalistkám ruce i nohy hned v samotném úvodu. Několik chybných přihrávek či ztrát míče při nekrytém driblingu, nepřesné pokusy o střelbu, to vše bylo příčinou stavu po dvou a půl minutách 12:0 pro domácí. Takovýto náskok okolo 10 15 zůstal již po celý zápas. Na zvrat nebyla síla.

Za koncovku si zaslouží pochvalu jen Tereza Ješkeová, ale nejbojovnější výkon ze všech jabloneckých hráček předvedla a patnáct bodů přidala Simona Růžková hostující z Litoměřic, odchovankyně Slovanky Praha.

Sestava a body: T. Ješkeová 18, Růžková 15, K. Ješkeová a Čmejrková 9, Klokočníková 7, Dolenská, Pískačová, Fiedlerová, Kerhatová. Hrabáková, Divišová a Sedláčková.

Sokol Hradec Králové - TJ Bižuterie 75 :77 (12:23, 38:41, 55:63)

Opačný výkon než v Trutnově předvedla jablonecká děvčata na palubovce v Hradci Králové. Při vedení domácích 5:4 se rychlým průnikem pod koš podařilo Kristýně Ješkeová otočit na 6:5 pro Bižuterii. A pak přidala Klokočníková trojku na 9:5. Velmi dobrá hra v první čtvrtině zaskočila domácí a zajistila vedení hostů dokonce 23:5. Sokolkám se přeci jen podařilo snížit na 12:23. Jablonecká děvčata to posílilo tak, že po celý zápas byla ve vedení a těsný rozdíl jednoho koše není dílem nějaké náhody, ale jistého výkonu za vytouženým cílem. Úspěch je dílem celého kolektivu a to i těch hráček, které zatím nedostávaly tolik příležitostí.

Sestava a body: T. Ješkeová 22, K. Ješkeová 16, Čmejrková 15, Klokočníková 14, Růžková 6, Fiedlerová a Pískačová po 2, Dolenská, Kerhartová, Divišová a Sedláčková.

„Až do posledního utkání vše nasvědčovalo tomu, že obsadíme deváté místo a budeme hrát ve skupině o udržení v extralize. Poslední utkání jsme totiž hráli na hřišti favorizovaného Hradce Králové, který byl na pátém místě tabulky. Ale naše holky zaskočily hradecké lvice výbornou hrou a po velkém boji zvítězily o jediný koš. Tím jsme poskočili na osmé místo, které zajišťuje účast v „play off". Je to pro nás velký úspěch. Soutěž jsme udrželi a začneme budovat nový tým pro další ročník,," řekl trenér děvčat TJ Bižuterie Jan Čmejrek.