Po letošním bodovém rekordu obou skupin II. ligy, po 134 bodech, které si z Jablonce odvezlo Kladno, si z dalšího utkání podobný příděl odvezly i Klatovy. A tento výsledek vynesl Bižuterii průběžně na první místo A skupiny druholigové basketbalové soutěže žen.

Škoda, že následující zápas s Plzní byl pro nemoc soupeřek odložený. Proti rozjeté Bižuterii by se jen těžko Plzeňské prosadily.

Mladý tým z podhůří Šumavy je zatím na posledním místě tabulky. A tak domácí děvčata byla v utkání favoritkami.

VŠECHNO ZAČALA BÁRA

Záhy se to potvrdilo a první trojkový koš Báry Čmejrkové jakoby dal signál ke střeleckým hodům.

Už poločasový stav dával tušit, že konečný výsledek bude trojciferný. I když trenérům chyběly pivotmanky Klokočníková a Vacková, tak byla znatelná převaha pod oběma koši.

Tu jako vždy zajišťovaly sestry Ješkeovy a přidala se k nim i Zuzka Kučerová, která vynikla i přesnou střelbou. Nejpřesnější ruku na palubovce měla tentokrát Lucka Kalinová, která zejména z místa křídla byla neomylná. Přidala i jednu trojku. A v těch také zářily i její spoluhráčky Císařová a Čmejrková, každá dala po třech.

PÁLILY ZE VŠECH STRAN

Závěr se změnil spíš ve střelecký trénink Jabloneckých, které pálily ze všech pozic, a tak pro ně byla odměnou další stovka na kontě soupeřek. Na ukazateli se rozsvítilo číslo 101 při úspěšném pokusu Martiny Císařové.

Obdiv a uznání zaslouží Zuzana Kučerová, která ještě v podvečer hrála druhý zápas, tentokrát v dresu Sokola Nusle. A v něm jedenácti body pomohla k vítězství nad Spartou Praha v I. lize žen. A další den byla nejlepší střelkyní Nuslí při výhře nad Strakonicemi.

POMOHLY V EXTRALIZE

Čtveřice domácích basketbalistek naopak o víkendu posílila dva celky v extralize žen, které odehrály vzájemné utkání. Za Slovanku Praha hrály sestry Ješkeovy a za Slavii Praha Klokočníková a Čmejrková. Slavia vyhrála 85:64.

Sestava a body: Kalinová 25, Čmejrková 19 (3x3), Kučerová 18, Císařová (3x3) a K. Ješkeová 15, T. Ješkeová 7, M. Hujerová 6, Matulková 5, P. Hujerová a Brožková po 2.