Bižuterie – Sokolov
83:69 (13:22, 35:41, 62:63)

Velmi pohledný zápas, ve kterém oba týmy předvedly basket velmi dobré úrovně, který se přítomným divákům líbil.

Hosté tři čtvrtiny zápasu, kromě úvodu utkání, vládli zápasu hlavně ukázkovou střelbou ze střední a dlouhé vzdálenosti, domácí hráčky předváděly skvělou obranu a líbily se nápadité útočné kombinace.

Hráčky Sokolova, které jsou béčkem exligových Karlových Varů, sice byly většinu zápasu ve vedení, ale Jablonečanky výbornou hrou si stále udržovaly naději. A ta svitla poprvé ve třetí minutě. Po poločasové pauze otočila Rejnartová na 47:46, ale následně hosté získali opět osmibodový náskok.

Podruhé domácím svitla naděje krásnou trojkou Koubové současně s hvizdem závěru třetí čtvrtky, kdy snížila na 62:63. To, co předvedla domácí děvčata v závěrečné čtvrtce, bylo nejlepší za dlouhou dobu a výbornou obranou podpořenou nezměrnou bojovností si získala šance na útoky, které s úspěchem zakončovala. Poslední čtvrtinu vyhrála Bižuterie 21:6 a mohla slavit cennou výhru.

Sestava a body: Rejnartová 24, Jaceňková 18, Koubová 14 (4x trojka), Blechová 10, Polmanová 6, Nedvídková 4, Samcová 3, Císařová 2, Kalinová 2, Hozdová, Charvátová, Kultová.

Bižuterie – BaK Plzeň
51:72 (12:18, 30:38, 43:52)

Je to škoda, že se v neděli jabloneckým basketbalistkám vůbec nedařilo. Začátek zápasu byl špatný, Bižuterii se nedařilo zakončení, a to ani z dálky ani zpod koše.

Obrana také nebyla perfektní jako sobotní, hráčky nedokázaly pohlídat pohyb plzeňských hráček bez míče. První koš vstřelily jablonecké basketbalistky až za stavu 0:12, až pak začaly náskok stahovat.

Otočit se sice povedlo na stav 20:18, ale pak to již byla jen nervózní snaha opakovat výkon se Sokolovem. Celý druhý poločas zbrkle zakončovaly střelecké pozice, které si i nedostatečně připravily a veškerá snaha byla tentokrát marná.

„Je to škoda, zahájení soutěže mohlo být úplně neuvěřitelné, ale i tak jsme velmi spokojeni se 2 výhrami ze 3 zápasů - vše s favorizovanými soupeři“ hodnotil vstup do II. ligy trenér Stanislav Císař.

Sestava a body: Rejnartová 12, Jaceňková 10, Samcová 8, Blechová 6, Nedvídková 5, Polmanová 4, Císařová 2, Kalinová 2, Koubová 2, Hozdová, Charvátová, Kultová.