Bižuterie – Strakonice
56:72 (16:24, 24:39, 42:52)

Vstup do zápasu se Jablonci podařil na jedničku a až do stavu 10:10 držel s lídrem soutěže krok. Pak ale byl vidět výkonnostní rozdíl a Strakonice odskočily na 16:10, pak už byly pořád ve skóre mírně napřed.

Domácí hráčky v čele s kapitánkou Jaceňkovou, která slavila v sobotu narozeniny, předváděly bojovný výkon, ale bohužel zakončení nebylo tak přesné. Naopak soupeřkám se pod košem dařilo víc. Nižší hráčky Jablonce získaly několik vybojovaných míčů a mohly skórovat z brejků, jenže jak je uvedeno výše, nedařilo se přesně zakončovat. Některé útočné snahy byly doslova překombinované.

Bižuterii se sice podařilo snížit na rozdíl pěti bodů, zkušenější tým Strakonic si ale závěr zápasu pohlídal, a bezpečně výhru uhájil.

Body Bižuterie: Koubová 11, Blechová a Rejnartová, Císařová a Jaceňková 8, Nedvídková 7, Kalinová 3 a Samcová 1.
Bižuterie – Klatovy
71:70 (24:17, 41:42, 55:55)


Domácí hráčky chtěly odčinit podzimní prohru z Klatov, ale nebyl to zápas jednoduchý. Cíl byl nakonec splněn v dramatickém závěru zápasu zásluhou Rejnartové. Klatovské hráčky nepůsobily na palubovce jako outsider a pořád se držely v mírném vedení v první čtvrtce, jenže díky třem trojkám domácích vedla Bižuterie 24:17.

Do konce prvního poločasu Klatovy dále útočily a po zbytečných chybách domácích dokonce poločas vyhrály 41:40.
Ve druhém dějství se marně čekalo na delší bodovou šňůru Jablonce, ale ta nepřišla, a tři minuty před koncem byl 68:64. Vypadalo to na zlom, ale opak byl pravdou. Klatovy rázem otočily stav na 68:70.

Pár vteřin před koncem zahrávala dva trestné hody Jaceňková. Jeden proměnila a druhý ne, takže stav byl 69:70, míč se však po druhém pokusu dostal do autu od hostující hráčky a domácí měli ještě šanci necelé tři vteřiny před koncem. Míč se dostal k Rejnartové a ta jej dopravila přes blok soupeřek do koše – 71:70!
Body Bižuterie: Jaceňková 15, Rejnartová 12, Blechová 10, Koubová a Kalinová 9, Císařová 7, Nedvídková 6, Samcová 2, Charvátová 1.


Ohlasy po nedělním zápase:

Monika Jaceňková, kapitánka týmu: „Nedokázaly jsme se zkoncentrovat v obraně, proto tolik chyb. A tu poslední šestku jsem nedala schválně, abychom měli šanci na výhru,“ řekla s úsměvem kapitánka.

Lída Rejnartová, střelkyně vítězného koše: „Úplně jsem vypnula. Oba zápasy mi to vůbec nešlo, asi jsem byla přemotivovaná.“

Stanislav Císař, trenér: „Obrana byla špatná. Tým Klatov dává na hřištích soupeřů maximálně padesát bodů a u nás dal sedmdesát. Vítězství po takovém boji je o to cennější.“