Zápasy Východočeské basketbalové ligy žen musely hráčky Bižuterie sehrát pouze se sedmi hráčkami, družstvo provází řada nemocí a hlavně zranění. Smolné bylo to, že los je přivedl právě na palubovku vedoucího týmu soutěže Sokola Přelouč, kde statečně bojovaly, ale po boji těsně podlehly. V utkání v Hořicích s jistotou potvrdily roli favorita.

Sokol Přelouč – Bižuterie Jablonec 79:73 (46:35).
Na téměř neregulérně malém hřišti využívaly domácí hráčky hned od počátku svou značnou výškovou převahu a po pár minutách vedly 9 : 0. Poté hostující hráčky zpřesnily hru a zásluhou rychlých protiútoků držely až téměř do poločasu minimální ztrátu na domácí, kterou před půlkou soupeř, vinou několika ztrát Bižuterie, navýšil na jedenáct bodů. Ve třetí čtvrtině vytáhly hráčky Bižuterie obranu a pomalu snižovaly náskok domácích a podařilo se jim snížit na rozdíl pěti bodů. Na počátku čtvrté čtvrtiny byl stav pouze 56 : 51 pro domácí, které v té době působily bezradně a zdálo se, že si Bižuterie odveze cenné vítězství. Pak však po vyfaulování nejvyšší jablonecké hráčky Nedvídkové družstvo ztratilo na chvíli koncentraci a domácí tým odskočil až na 16 bodů. V závěru využily hráčky Bižuterie lepší fyzické kondice a zásluhou výborné střelby z dálky (5x trojka v posledních pěti minutách) dokázaly snížit na konečný šestibodový rozdíl.
Sestava a body: Kalinová 21, Koubová 18, Císařová 15, Jaceňková 9, Hozdová 4, Kultová a Nedvídková po 3.

Jiskra Hořice - Bižuterie Jablonec 54:79 (31:41).
Druhý den čekal jablonecké basketbalistky zápas na půdě stále se lepšícího týmu Hořic, který byl navíc povzbuzen sobotní výhrou nad třetím Jičínem. Když se hned na počátku zápasu zranila Kultová, obavy na lavičce jabloneckých hráček byly velké. Jenže tým naopak tyto nepříznivé okolnosti semkly a povzbudily. Od počátku výborně fungovala obrana, která nutila domácí hráčky zakončovat z nepřipravených pozic. Z obrany vyrážely hráčky Bižuterie do rychlých protiútoků, a tak do poločasu získaly náskok deseti bodů. Cílem do druhého poločasu byla nadále pevná obrana a přesná hra, která neměla dát domácím hráčkám šanci dostat se zpět do zápasu. Tyto pokyny hostující hráčky plnily, a když pak v koncovce přidaly i přesnou střelbu trojek (celkem deset za zápas), skóre utěšeně narůstalo až ke konečnému jasnému vítězství. Za zmínku stojí výborný střelecký výkon dorostenky Ivy Koubové, která nastřílela celkem šest trojek, v obou zápasech se střelecky prosadila i Lucie Kalinová.
Sestava a body: Kalinová 25, Koubová 24, Císařová 14, Jaceňková 6, Nedvídková 5, Kultová 3, Hozdová 2.