V obou zápasech se rozhodovalo v samotných závěrech a je jen škoda, že s favorizovaným celkem z Ústí se papírové předpoklady naplnily, ale mohlo být do dalších bojů lépe.

Bižuterie – Baník Most
69:67 ( 18:14, 40:26, 53:48)

Trenéři Císař a Stehlík chtěli minimálně jeden z těchto dvou zápasů vyhrát, což se povedlo hned v sobotu. Domácí hráčky mívají slabší začátky, což se tentokrát však nepotvrdilo, vyhrály první čtvrtinu a náskok pozvolna navršovaly. Pivotmanky Blechová a s bolavými zády hrající Polmanová vládly pod oběma koši a ofenzívu řídily tradičně Císařová s Rejnartovou.

Poločasový náskok čtrnácti bodů však nedával jistotu zisku výhry, což velelo k ostražitosti, a obavy se naplnily. Baník začal postupně náskok snižovat, až se přiblížil tři minuty po zahájení poslední čtvrtiny na rozdíl jednoho koše 53:51.

Závěry vyrovnaných basketbalových mačů jsou o proměňování trestných hodů či pevnějších nervech. Domácí získali náskok 61:56, ale dvě minuty před závěrečným hvizdem soupeřky srovnaly na 63:63. Polmanová kontrovala na 65:63, ale hosté trojkou 74 vteřin před koncem šli do vedení 65:66.

Přesnou ruku prokázala Nedvídková na 67:66, pak měla hostující hráčka k dispozici dvě „šestky“, ale při své dosavadní bilanci v zápase 8 z 8 si jednou neproměněnou šestkou statistiku pokazila – 67:67.

Do konce hry zbývalo pár vteřin a rozhodnutí vzala na sebe kapitánka Monika Jaceňková a rozhodla utkání ve prospěch Bižuterie.

Sestava a body: Nedvídková a Rejnartová 13, Blechová 11, Polmanová 8, Císařová a Jaceňková po 6, Charvátová, Kalinová a Samcová po 4, Kultová.

Bižuterie – Ústí nad Labem
50:52 ( 11:17, 27:35, 42:44)

S tím lepším družstvem z víkendové dvojice mělo utkání opačný průběh, ale herně to z jablonecké strany bylo to samé. Dobrá obrana, nepřesná střelba a hlavně bídné proměňování trestných hodů. V sobotním zápase 4 ze 13 a v neděli 11 z 25, to jest celkem mizerných 40 procent.

Bižuterie začala bojácně a trochu laxně v obraně, takže za tři minuty dostala tři trojky od nebráněných střelkyň a na ukazateli byl stav 2:13. Po oddechovém čase se zlepšila obrana, která si svou dobrou úroveň udržela až do konce a několika koši se podařilo stav korigovat na 11:17.

Domácí se ve druhé půli pustili do stahování náskoku a dařilo se. Hosté byli o pár košů napřed do šesté minuty druhého poločasu, kdy Císařová úspěšnými trestnými hody otočila poprvé na 40:39. Pak to bylo opět tahání o jediný koš a tentokrát měly smůlu domácí hráčky. Hrdinka sobotního závěru Jaceňková neměla tentokrát štěstí, nedala nájezd a ani šestky a Bižuterie tentokrát prohrála.

„Věřil jsem ve čtvrté čtvrtině, že to dotáhneme k výhře, ale byla opět špatná střelba šestek a navíc jsme posledních šest minut nedali ani bod, to rozhodlo,“ hodnotil zápas jeden z trenérů Stanislav Císař.

Sestava a body: Jaceňková 16, Císařová 13, Rejnartová 10, Charvátová a Nedvídková obě 4, Blechová, Dvořáková a Kalinová 1, Kultová, Samcová.