Šestý ročník basketbalového kempu New Balance 2007 se v těchto dnech koná v Tanvaldě. Týdenní akce, která se pravidelně koná v prvním červencovém týdnu, se letos účastní sedmaosmdesát dětí z České republiky, které se připravují pod vedením třinácti trenérů.
Věkové spektrum je velmi široké
„Jsou zde děti od 7 do 16 let převážně z Prahy, Slaného, Poděbrad, Liberce a Jablonce,“ nastiňuje složení kempu předseda pořádající jednoty Vladimír Vyhnálek.
Děti se připravují pod vedením zkušených trenérů, kterým vévodí trenér USK Praha Petr Treml. „Byl zde i trenér NH Ostrava František Rón, který je také trenérem národního týmu do 20 let a právě reprezentační povinnosti mu dovolily, aby zde pobyl jen pár dní. Mimo jiné je zde i Radek Treml,“ vypichuje Vyhnálek některá trenérská jména z plejády trenérů, kteří se v Tanvaldě o basketbalový potěr starají.
Náplní kempu je pouze basketbal
Cílem a náplní kempu je rozvíjení basketbalových dovedností u dětí všech věkových kategorií. „Děti trénují dvakrát denně. Ráno a odpoledne, večer pak hrají zápasy,“ prozrazuje program kempu pořadatel. Basketbalové naděje tak nemají na nic jiného čas. „Žádný doprovodný program nemáme. Popravdě řečeno vzhledem k náplni na to ani není čas. Den je bezezbytku naplněn basketbalem,“ říká dále Vyhnálek.
Tanvaldská akce má zvuk
Ten si mimo jiné pochvaluje, že kapacita kempu byla bez problému naplněna a na rozdíl od jiných pořadatelů neměla Tělovýchovná jednota Seba Tanvald problém s účastí dětí. „To nás těší a zároveň zavazuje. Děláme to šestým rokem, a ještě se nám nestalo, že bychom kapacitu neměli naplněnou,“ raduje se z pozitivní zkušenosti předseda jednoty. To jeho mnozí kolegové mají zkušenosti negativní, a také letos byla řada kempů v České republice pro malý počet přihlášených zrušena.
Na otázku, proč Tanvald mladé basketbalisty láká, Vyhnálek odpověděl. “Je to z mnoha důvodů. Za šest let, co kemp děláme, jsme si vytvořili dobrou pověst, což je ale podle mého mínění dáno především kvalitními trenéry, kteří u nás děti v rámci týdenního soustředění vedou. V neposlední řadě je to i ubytování, které je zajištěno v Hotelu Bon, které skýtá všem účastníkům kvalitní zázemí, a opomenout nemohu ani velmi dobré sportovní podmínky. Využíváme sportovní halu včetně přilehlých tělocvičen a venkovní areál.“