V Jablonecké atletice, ve sportovní škole nebo v TJ LIAZ bylo a je mnoho talentů, ale nikomu se dosud nepodařilo to, co Tomáši Pulíčkovi a jeho trenérovi Miroslavu Ruckému.

Posuďte sami: v zimě se stal mistrem ČR na 60 metrů s překážkami a k tomu vybojoval stříbro v halových vícebojích.

Letní sezonu nastartoval 12. května v Jičíně na mistrovství Libereckého kraje, kde vícebojaři AC Jablonec nad Nisou obsadili všechna tři místa na stupních vítězů (zřejmě slušný oddíl). Tomáš opět vyhrál nejlepším výkonem v republice 5 118 bodů, druhé místo obsadil Filip Schubert 5 045 bodů a třetím byl jejich klubový kolega, Dan Monzar.

Následovalo republikové mistrovství v Olomouci v jednotlivých disciplínách, kde Tomáš Pulíček ovládl obě překážkové tratě a vyhrál dvě zlaté medaile na 100 a 200 metrů překážek.

Nutno dodat, že na tomtéž mistrovství nečekaně překvapil Dan Monzar, který se do poslední překážky držel za Tomášem, ale těsně před cílem ho o 0,21 vteřiny předběhl specialista na překážky ze Staré Boleslavi David Matoušek.

Týden na to dovršil Tomáš Pulíček první polovinu letní sezony v Třinci, kde nastoupil do nejtěžší atletické disciplíny devítiboje žáků, kde získal svou čtvrtou zlatou medaili v roce 2012.

„Tak to zde ještě nebylo," říká místopředseda AC Jablonec František Špoták. „Za tento husarský kousek navrhnu jeho trenéra, Míru Ruckého, do soutěže o nejlepšího trenéra Libereckého kraje. Zasloužil by si vítězství," dodal.