Jablonec n. N. – Volná technika, maratónská trať (42 km) nebo premiéra slavného Engadinu v barvách Visma Ski Classics pomohly Kláře Moravcové, jejíž mateřský oddíl je Ski Klub Jablonec a nyní startuje za Slavia pojišťovna SPORT TEAM, k jejímu nejlepšímu výsledku. Šestnácté místo ji vyneslo mezi nejlepší Čechy. A to ještě stihla úspěšná lyžařka vyhrát noční sprint na 17 km, který se jel po trase Engadin maratonu ze Sils do Pontresiny.

Ve švýcarském Engadinu se Kláře dařilo. Díky zkušenostem ze světových závodů a výborné bruslařské průpravě útočila na první dvacítku. Pro Kláru to znamená posun na 28. příčku celkového pořadí. Maratónských 42 kilometrů ujela za 1:35:58 a na vítěznou Švýcarku Nathalii von Siebenthalovou ztrácela necelých pět minut. „Premiérový Engadin Skimarathon v sérii Visma Ski Classics byl pro mě jednoznačně výzvou. Bruslení mi sedí a na závod jsem se připravovala.  Část závodu navíc vede po trati La Diagonely, kterou znám,“ prozradila Klára Moravcová.

„Profil tratě je relativně plochý a vše nahrává závěrečnému masovému sprintu,“ vysvětluje Moravcová a dodává, že se velmi dobře vyrovnala i s relativně vysokou nadmořskou výškou závodu. „S umístěním jsem moc spokojená. Konkurence je vysoká a na start se postavily závodnice jak ze světového poháru, tak ze Ski Classic nebo i specialistky na skate,“ dodává šťastná lyžařka z Jablonce nad Nisou, která do roku 2006 jezdila i biatlon.

Engadin Skimarathon je druhý nejoblíbenější masový běh. Na jeho start se letos postavilo neskutečných 14 200 závodníků. Díky nadmořské výšce je záruka skvělých sněhových podmínek i v březnu. Letos byl poprvé zařazen do série Visma Ski Classics.