Ale sousední AC Syner Turnov, poté když doplnil svoje vynikající družstvo loňských dorosteneckých mistrů republiky několika přestupy kvalitních juniorů z Liberce a Mladé Boleslavi, vytvořil kolektiv, který je vysokým favoritem na titul juniorského mistra republiky, a je i pro velmi dobrý jablonecký kolektiv neporazitelný.

To se potvrdilo na druhém kole krajského přeboru juniorských družstev, které proběhlo v sobotu na atletickém stadionu v Turnově, kde domácí vyhráli s velikou převahou.

Z jabloneckých borců je možno přes vysokou porážku družstva pochválit za velmi kvalitní výkony Pavla Hýska za krásný běh na 200 m v čase 22,96 sec., Romana Pulíčka za výkon ve skoku o tyči 400 cm a Filipa Patrika za kvalitní trojskok 13,38 m. Všichni tři chlapci v těchto disciplínách zvítězili.

Pokud jde o body, získal jich nejvíce Patrik Filip, a to 15, následován Romanem Pulíčkem s 12 body, Pavlem Hýskem, který vybojoval 9 bodů a Janem Fadrhoncem, který získal bodů 8.

Z disciplín „vynesl“ nejvíce trojskok, ve kterém Patrik Filip, Jan Lechner a Martin Hádek „vyskákali“ 15 bodů. Následují běh na 200 m (Pavel Hýsek a Dominik Žižka) a skok o tyči (Roman Pulíček a Patrik Filip), které vynesly po 11 bodech. Ve skoku vysokém trojice Patrik Filip, Jan Lechner a Jan Fadrhonc vybojovali 8 bodů.

Pořadí družstev: 1. AC Syner Turnov 101 bod, 2. TJ LIAZ Jablonec 60 bodů, 3. AC Mladá Boleslav 18 bodů.

autor Václav Poláček