Čeští reprezentanti se již od začátku závodu pohybovali v popředí. Kristejn Puskarčíková předávala pátá ve skupině jedoucí o třetí místo. Bezchybná Davidová výborným během posunula štafetu na druhou pozici a muži umístění na stupních vítězů udrželi. Finišman Krčmář střílel v souboji o bronz lépe než Ukrajinec Dmytro Pidručnyj, který musel na trestné kolo, a dojel do cíle s náskokem 18,4 sekundy na čtvrté Německo.

"Stojka nebyla jednoduchá, ten tlak jsem cítil a poslední ránu s náhradním nábojem prodýchával dvakrát víc, abych to s jistotou trefil. Naštěstí jsem to zvládl a v posledních dvou kilometrech už jsem si věřil," nechal se po závodu slyšet český finišman Michal Krčmář.

Za výborným výkonem českých biatlonistů stála především rychlá a přesná střelba. Kristejn Puskarčíková a Krčmář se na střelnici mýlili jednou, Moravec s Davidovou nechybovali. Češi tak zapsali nejlepší střelecký výkon ze všech štafet.

"Kdo by se dneska neusmíval? Jak jsem říkal, když závodníci budou trefovat terče na první pokus, můžeme bojovat o medaili. Lepší úvod mistrovství světa jsme si nemohli přát," řekl České televizi sportovní ředitel české reprezentace Ondřej Rybář.

Na vítězné Nory, kteří obhájili světový titul, ztratili Češi 30,8 sekundy. Za domácími Italy zaostali přibližně o patnáct sekund.

Parádní česká disciplína

Smíšená štafeta byla v minulosti považována za parádní českou disciplínu, o čemž svědčí dva cenné kovy ze světových šampionátů. V roce 2013 získalo české kvarteto v Novém Městě na Moravě bronz, o dva roky později se ve finském Kontiolahti dokonce radovalo z titulů mistrů světa. Smíšená štafeta si odvezla medaili i z olympijských her v Soči, kde skončila druhá.  Loni však Češi dojeli v Ostersundu až šestí.

Mistrovství světa v biatlonu v Anterselvě (Itálie)

Smíšená štafeta (4x6 km):
1. Norsko (Röiselandová, Eckhoffová, T. Bö, J.T. Bö) 1:02:27,7 (0 trest. okruhů + 7 dobíjení)
2. Itálie (Vittozziová, Wiererová, Hofer, Windisch) -15,6 (0+6)
3. ČR (Kristejn Puskarčíková, Davidová, Moravec, Krčmář) -30,8 (0+2)