Stejně jako v předešlých letech bude neděle 26. prosince patřit lyžařským závodům přímo v centru Karlových Varů. Třídu T.G.M. opět pokryje sníh a promění se tak v běžeckou dráhu, na které se utkají špičky tohoto sportu. Přípravy na čtvrtý ročník akce Carlsbad Ski Sprint jsou v plném proudu.

Na trati závodních parametrů se utkají týmy z České republiky, Německa, Slovenska, Ruska, Itálie a vůbec poprvé se v Karlových Varech ukáže také polský reprezentační výběr. Za český tým se představí v současnosti dva nejlepší čeští závodníci z liberecké Dukly Lukáš Bauer a Martin Jakš. V případě onemocnění jsou připraveni jako náhradníci sprinteři Dušan Kožíšek a Aleš Razým, jejich kluboví kolegové. Německý tým budou reprezentovat bratři Lars a Erik Haenelovi a slovenský tým Davorín Škvaridlo a Artur Gerhart.

Na závodníky čeká trať o parametrech 8 metrů šířky a 600 m délky. Výška sněhu na trati bude minimálně 30 cm, celkově tak pořadatelé musí na trať dopravit přes 1200 kubických metrů sněhu. Závodníci změří své síly sprintem dvojic volnou technikou systémem tzv. amerických štafet (štafety dvoučlenných družstev).

Vzhledem k tomu, že se v roce 2013 bude v České republice konat Mistrovství světa v biatlonu, zařadili pořadatelé do programu také exhibiční závod smíšených dvojic biatlonu Česká republika – Německo. Za Českou republiku budou startovat nejlepší čeští reprezentanti Michal Šlesingr a Zdenka Vejnarová a druhou dvojici tvoří Zdeněk Vítek a Veronika Vítková (náhradník Ondřej Moravec). Biatlonisté pojedou na stejné trati jako hlavní závod a střílet budou vedle hlavního pódia na laserové střelnici.

Sníh se bude svážet ze sjezdovky Abertamy 25. prosince a v Karlových Varech se bude překládat na malá auta.